Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Sāk apdzīvot jaunās telpas

ZANE BIKOVSKA

Autors • 05.10.2021.

Sāk apdzīvot jaunās telpas
Burtu lielums

kā Parka ielā 4 šobrīd notiek remontdarbi, vairākas biedrības, kas līdz šim atradās tur, mainījušas savu atrašanās vietu un tagad ir meklējamas telpās Blaumaņa ielā 3 pagrabstāvā. Pamazām uz priekšu virzās telpu iekārtošana un apdzīvošana. Tagad Blaumaņa ielas 3 ēka kļuvusi par mītnes vietu trim biedrībām – politiski represētajiem, pensionāru biedrībai un invalīdu biedrībai.

– Ēkā, kas atrodas Blaumaņa ielā 3, ir izremontētas un atjaunotas trīs telpas. Viena no telpām ir caurstaigājama, taču tas, manuprāt, biedrības dalībniekus neietekmē, jo viņi šajā telpā neuzturas katru dienu, bet gan izmanto to tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Visās telpās ir ierīkots apgaismojums, tās ir mēbelētas. Turpat blakus atrodas arī izremontētas labierīcības. Tuvākajā laikā noteikti nebūs iespējams piedāvāt biedrībām citu apmešanās vietu, jo brīvu telpu, kas būtu pieejamas izmantošanai, nav. Taču, ja kādai biedrībai rodas vajadzība pēc lielākas telpas pasākumu, saietu vai citu aktivitāšu organizēšanai, ar savu lūgumu var vērsties pašvaldībā, un mēs iespēju robežās piemeklēsim iecerētajam pasākumam atbilstošu zāli, lai uz to var ierasties arī skaita ziņā lielāks biedru pulciņš. Tā būs vai nu kultūras nama zāle, vai kinoteātra zāle, varbūt arī kāda cita telpa –
tas atkarīgs no ieplānotā cilvēku skaita, – skaidro Madonas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora.
Madonas novada politiski represēto biedrības vadītāja Maruta Bagucka un arī agrākā biedrības vadītāja Elza Serdāne apstiprina, ka tagad politiski represētie no līdzšinējās atrašanās vietas Parka ielā 4 ir pārvākušies uz telpu Blaumaņa ielā 3.
– Jāsaka tā, ka tad, kad mūsu atrašanās vieta bija Parka ielā 4, ar sociālā dienesta vadītāju Gundaru Riekstiņu sapratāmies labi, mums bija labas savstarpējās attiecības, taču pret remontu telpās, kurās mitinājāmies pirms tam, viņš iebilda. Atceros, kā no sienām krita nost tapetes, un mēs lūdzām vien nelielus remontdarbus, lai savestu kārtībā nepieciešamo, taču saņēmām atbildi, ka tas netiks darīts un telpas likvidēs pavisam. Ar jaunajām telpām esam apmierināti, vismaz es līdz šim neesmu dzirdējusi negatīvas atsauksmes. Pēc platības lielāku telpu mums nevajag, pietiek ar šo pašu. Telpu šajā ēkā mums piešķīra izlozes kārtībā, lozi aicinājām izvilkt mūsu biedrības dalībnieku Laimnesi Auziņu. Viņš izlozēja telpu, kas ir caurstaigājama, taču mums tas netraucē, jo neuzturamies tajā katru dienu. Telpa ir gana mājīga, un noteikti pieradīsim pie jaunās vietas. Ļoti labi ir tas, ka mums vairs nav jākāpj pa trepēm augšup un lejup, kas sagādā grūtības, – saka agrākā Madonas novada politiski represēto biedrības vadītāja Elza Serdāne.
Viņa piebilst, ka ne jau vienmēr viss notiek pēc cilvēku vēlmes un patikas, dažreiz nākas pieņemt to,
kā ir.
– Es gribētu teikt tā – politiski represētie savā mūžā ir tik daudz piedzīvojuši un pārdzīvojuši, ka par šo jautājumu šūmēties nudien nav jēgas. Telpa ir mājīga, tai nav nekādas vainas. Arī mūsu biedrības vadītāja Maruta Bagucka tam piekrīt un ir apmierināta. Mums piešķirtajā telpā ir novietoti galdi un trauku skapīši, papīrus, kuros ir apkopojumi par mūsu līdzšinējiem izbraukumiem un notikušajām aktivitātēm, glabājam kastēs. Protams, gribētos iekārtot telpu vēl mājīgāku, ko centīsimies izdarīt. Tas, ko ļoti vajadzētu, ir skapis vai grāmatu plaukts, jo mums ir ļoti daudz grāmatu un tās visas vajag kaut kur savietot. Nav jau vajadzīgs uzreiz pirkt jaunu skapi, mēs ļoti priecātos, ja varētu dabūt kādu lietotu mēbeli vai labdarības ceļā uzdāvinātu, bet kas, protams, vēl ir tīri labā stāvoklī, – pauž Elza Serdāne.
Viņa ir ļoti priecīga par pašvaldības piedāvājumu nepieciešamības gadījumā izlīdzēt ar lielākas telpas piešķiršanu kāda pasākuma rīkošanai, taču piemetina, ka parasti ar telpām palīdz Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, kura vadība politiski represētajiem neatsaka izmantot savas izstāžu zāles, kā arī telpas vajadzības gadījumā var sarunāt arī Parka ielā 6.
Viedokli par jaunajām telpām, kas piešķirtas biedrībai „Madonas invalīdi", aicināju izteikt biedrības valdes priekšsēdētāju Mārīti Kolveiti.
– Esmu bijusi šajā telpā tikai vienu reizi, bet esmu apmierināta ar to, kas mums tika. Izlozēju ļoti labu telpu, tikai vienīgais šķērslis biedrības ikdienas darbā, kas sagādā grūtības, ir tas, ka klienti, kuri atrodas ratiņkrēslā, nevar piekļūt telpām, kas atrodas Blaumaņa ielā 3, – nav pieejama uzbrauktuve. Ar šo pašu problēmu, kā jau esmu minējusi iepriekš, saskaras arī sociālais dienests, jo šo iestādi arī apmeklē cilvēki ar grūtībām pārvietoties, – neslēpj biedrības valdes priekšsēdētāja.
Mārīte Kolveite piemetina, ka nepieciešamības gadījumā, kad vajag sarīkot kādu aktivitāti vai pasākumu biedrības dalībniekiem, telpas „Madonas invalīdiem" ir pieejamas gan Augu ielā, gan arī Parka ielā 6. Pagaidām jaunā telpa vēl nav iekārtota un nav arī iespējams pateikt, kurās dienās biedrības biedri tajā pulcēsies. Mārītei Kolveitei vislabprātāk patiktu, ja būtu iespējams tikšanās reizes rīkot sestdienās, jo tā ir brīvdiena un tad kopīgās sanākšanas varētu apmeklēt visi.
Pie savas telpas Blaumaņa ielā 3 ir tikusi arī Madonas pilsētas pensionāru biedrība.
– Šī telpa mūs īsti neapmierina. Tā ir ļoti laba un derīga kā noliktava vai biroja telpa, kurā uzglabāt inventāru vai dokumentāciju, taču kā kopāsanākšanas vieta tā nav piemērota. Telpā nevar satilpt visi biedrības dalībnieki (esam ap 160), arī sēdes nav iespējams šeit organizēt. Logi atrodas vienā līmenī ar ielu, griesti ir gana zemi, tāpēc ir grūtības telpā novietot skapi. Pašvaldība jau nav pie tā vainīga, jo var piedāvāt tādas telpas, kādas tobrīd ir brīvas. Gribu teikt savā un biedrības vārdā paldies domei, kas allaž atbalsta ar lielāku telpu piešķiršanu, kad mums nepieciešams organizēt kopīgas sanākšanas un pasākumus, – stāsta biedrības valdes pārstāvis Matīss Kalniņš.

6.10.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px