Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Saieta laukuma strūklaka varētu iegūt jaunu veidolu

ZANE BIKOVSKA

Autors • 02.03.2026.

Saieta laukuma strūklaka varētu iegūt jaunu veidolu
Burtu lielums

Strūklaka pilsētvidē nav tikai tehnisks elements — tā ir vizuāls un arī emocionāls akcents. Ūdens kustība un gaismas atspīdumi rada dzīvīgumu un mierpilnu noskaņu, kas piesaista gan iedzīvotājus, gan viesus. Parkos, skvēros un laukumos strūklaka bieži kļūst arī par satikšanās un atpūtas vietu, piešķirot videi estētisku vērtību. Tā spēj padarīt publisko telpu pievilcīgāku, mūsdienīgāku un cilvēkiem draudzīgāku.

Arī Saieta laukuma strūklaka Madonas novada pašvaldības ēkas priekšā daudzu gadu garumā bijusi vizuāls akcents, piešķirot šai vietai dzīvīgumu un veidojot patīkamu noskaņu pašā pilsētas centrā. Esam jau informējuši, ka Madonas novada domes deputāti lēmuši par Saieta laukuma bruģakmens seguma atjaunošanu, jo tas daudzviet ir izdrupis, arī flīzes ir slidenas, sevišķi ziemas periodā. Šāds segums rada bīstamus apstākļus cilvēkiem, kuri pārvietojas pa šo laukumu. 17. februāra domes Finanšu komitejas sēdes laikā deputāti diskutēja arī par strūklakas turpmāko likteni, spriežot, vai to atjaunot, demontēt vai meklēt pavisam citu vizuālo risinājumu.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs informēja: – Mērķis, sapnis un plāns bija atjaunot laukuma segumu līdz Madonas simtgades svētkiem, kas notiks 1. jūnijā, bet, skatoties, kā iegriezusies ziema, ar kultūras jomas kolēģiem pārrunājam, ka neriskēsim atvērt būvdarbu „fronti", lai pilsētas svētku svinības nenāktos atzīmēt būvlaukumā. Ar pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri esam runājuši arī par strūklakas funkcionalitāti. Tā tiek pienesta ar smiltīm, putekšņiem un citiem netīrumiem, kā rezultātā ir regulāri jātīra. Sūkņi nav paredzēti tik netīram ūdenim, līdz ar to strūklaka biežāk nedarbojas nekā darbojas. Ja laukums tiek izmantots kā lielu pasākumu vieta, mēs pašā tā centrā aizņemam lielu teritoriju bez pielietojuma. Manā skatījumā jaunais laukuma segums būs pietiekami simpātisks, ar dažādām krāsām, tāpēc vajadzētu šobrīd izmantot iespēju strūklaku demontēt un uzlikt vienveida klājuma laukumu. Ja varētu nākotnē iestrādāt projektā iespēju strūklaku izveidot pēc tāda principa, kāds ir Gulbenē un arī citviet – ka tā iznāk no zemes – tas būtu labs risinājums. Ja nē, tad uzlikt laukumam jaunu, labu segumu un piedot tam funkcionāli vēl lielāku pievienoto vērtību.
Diskusijas par Saieta laukuma strūklakas nākotni vēl turpināsies – konkrēts lēmums šajā jautājumā pagaidām nav pieņemts, taču ir skaidrs, ka pārmaiņu iespējas tiek vērtētas, domājot gan par pilsētvides estētiku, gan par laukuma praktisku izmantošanu.

03.03.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px