Beidzoties ārkārtējai situācijai Latvijā, Madonas pilsētā tāpat kā visā valstī apmeklētājiem atkal ir pieejami bērnu rotaļu, āra trenažieru laukumi, kurus izmanto arī pieaugušie, sporta laukumi. Tiesa, tajos ir jāievēro virkne piesardzības pasākumu.
– Jā, norobežojošās konstrukcijas publiski pieejamos rotaļu, trenažieru laukumos esam noņēmuši, un tie atkal ir pieejami, – „Staram" apstiprināja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. – Pirms to atvēršanas tie tika nomazgāti un dezinficēti ar tvaiku, bet to tīrībai, protams, arī turpmāk pievērsīsim uzmanību. Taču publiski pieejamo laukumu apmeklētājiem jāapzinās, ka tālākais, visa atbildība ir pašu ziņā. Katram ir jābūt līdzi dezinfekcijas līdzekļiem, tāpat jāievēro 2 m distance un citas Ministru kabineta noteikumos „Epidemioloģiskās drošības pasākumi „Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai" noteiktās prasības. Esam salikuši arī informatīvās plāksnes, kurās uz MK noteiktajiem piesardzības pasākumiem vēršam uzmanību.
Kā atzīmēja Madonas pilsētas pārvaldnieks, šādas informatīvās plāksnes ir izvietotas arī peldvietās, kur arī jau uzturas cilvēki, lai atgādinātu, cik svarīgi ievērot distancēšanos un citus piesardzības pasākumus, jo „Covid-19" draudi nav beigušies un iespējams arī otrs inficēšanās vilnis.
Jāpiebilst, ka Madonas novada pašvaldība nolēma visā novada administratīvajā teritorijā – gan Madonas pilsētā, gan pagastos – valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā slēgt publiski pieejamos rotaļu laukumus, iekļuvi tajos norobežojot ar norobežojošiem elementiem, brīdinājuma lentēm, kā arī izvietojot informatīvus paziņojumus. Tie tika slēgti marta beigās, aprīļa sākumā, lai pēc iespējas samazinātu ar „Covid-19" izplatību saistītus riskus. Ierobežojumi attiecās uz rotaļu laukumiem pilsētas un pagastu publiskajās teritorijās (skvēri, parki, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi u. c.), kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu un izglītības iestāžu teritorijā esošajiem rotaļu laukumiem.
17.06.2020.