Vērīgākie Madonas iedzīvotāji un ciemiņi būs pamanījuši, ka pilsētas puķudobēs grezni, veidojot dažādus ornamentus, zied atraitnītes. Par ziediem parūpējušies un visas vasaras garumā turpinās to darīt pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki.
– Aktīvs darbs notiek visu gadu, bet katram gadalaikam ir kas raksturīgs. Ierasts, ka ik gadu pavasarī pilsētā tiek stādītas puķes, bet šis darbs notiek visu vasaru, jo vispirms tiek sastādītas pavasara puķes, pēc tam tukšajās vietās stāda jau vasaras ziedus. Viss noris pakāpeniski, – pastāsta pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. – Atraitnītes tika sastādītas jau pirms divām nedēļām, bet, sekojot līdzi laika prognozēm, darbs tika apturēts, jo naktīs vēl bija sals, kas noteikti ietekmētu puķu izdzīvošanu. Pagājušajā nedēļā tika sastādītas visas paredzētās puķudobes. Šobrīd jau notiek puķu laistīšana, jo pieturas siltas un sausas dienas. Tehnika ir sagatavota, lai varētu intensīvi veikt šo darbu. Jācer, ka šogad situācija nebūs tik bēdīga kā aizvadītajā gadā, kad pat tika apturētas strūklakas, jo dīķī bija ļoti zems ūdens līmenis. Jau pašlaik sausums rada bažas par situāciju vasarā.
Stādu daudzums pilsētas puķudobēs ir atkarīgs no piešķirtā finansējuma. Ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar SIA „Jaunzemnieki Z" dārzniecību „Puķu sēta", kur tiek pirkti stādi, kas grezno pilsētu.
– Šogad ziedu ornamenti tiek veidoti vēl pēc ainavu arhitektes Agneses Silupas zīmējumiem, bet izpildījums, kā stādīt, kopt, papildināt ar mēslojumu, ir uzticēts parka dārzniecei Svetlanai Mačei, kas nodaļā strādā pavisam neilgu laiku. Vietas, kur stāda ziedus, saglabājas tās pašas, mainās stādu krāsas un ornamenti. Pašlaik tiek audzēti ziedu torņi, kas vasarā greznos pilsētu. Bet jau pēc pāris nedēļām varēs turpināt darbus pie stādīšanas, jo būs izauguši vasaras ziedu stādi. Pēc tam puķudobēs tiks stādīti daudzgadīgie augi. Darbs, labiekārtojot puķudobes, neapstājas, tas notiek no agra pavasara līdz vēlam rudenim, – norāda Guntis Ķeveris.
Joprojām norit darbs pie liepu apgriešanas, tiek izzāģēti nokaltušie zari, tiks atjaunots arī zālājs vietās, kur tas ir nepieciešams. Bet puķudobes nav vienīgais, kas priecē madoniešus, jo pilsētā jau darbojas arī strūklakas.
Turpina pilsētas pārvaldnieks:
– Jau kopš aizvadītās ceturtdienas dīķī pie kultūras nama darbojas strūklaka. Šobrīd norit darbi pie strūklakas, kas atrodas pie bibliotēkas, bet līdz nedēļas beigām noteikti darbosies strūklaka Saieta laukumā pie domes.
Tāpat kā iepriekš, arī šogad pilsētā Lielās talkas ietvaros notiks sakopšanas darbi. Katru gadu tiek talkots citā vietā, šoreiz iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties Laulības graviņas sakopšanā.
– Šopiektdien, 26. aprīlī, pulksten 9 pulcējamies pie Madonas novada bibliotēkas strūklakas un dosimies labiekārtot Laulības graviņu, bet pulksten 12 paredzētas kopīgas pusdienas. Noteikti jāparūpējas par piemērotu apģērbu un apaviem, kā arī darba cimdiem. Vīrieši var ņemt līdzi cirvi vai zāģi. Mērķis ir iztīrīt pamežu, savācot zarus un atkritumus, izzāģēt sausos kokus, kuri ar tehniku pēc tam tiks nogādāti tam paredzētajās vietās. Tāpat kā iepriekš, arī šogad ir novērots, ka pilsētas teritorijā, un ne tikai, tiek kurināti ugunskuri, lai sadedzinātu pērnā gada lapas, zarus un zāli. Aicinu līdzcilvēkus reaģēt uz šādām situācijām un ziņot kārtībniekiem, Valsts policijai vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Viņi operatīvi reaģē uz šādiem izsaukumiem un sastāda administratīvos protokolus. Arī sodi ir pietiekami bargi. Tāpat jāziņo arī tad, ja tas nenotiek pilsētas teritorijā, bet jebkurā apdzīvotā vietā, piemēram, dārziņos. Ņemot vērā sausumu, ir bīstami dedzināt. Diemžēl ne visas teritorijas ir sakoptas, līdz ar to var izcelties milzīga nelaime, zaudēti īpašumi, arī dzīvības. Vienmēr var rast alternatīvas. Pašvaldība piedāvā lielos, baltos atkritumu maisus. Ir iespēja arī izveidot pašiem savu kompostu. Ir jādomā ne tikai par sevi vai savu komfortu, bet arī par līdzcilvēkiem un apkārtni, – uzsver Guntis Ķeveris.
24.04.2019.