Madonas novada domes deputāti zaļo gaismu centrālo kāpņu atjaunošanai Madonas pilsētas centrālajā laukumā deva gan divās komiteju sēdēs, gan kārtējā domes sēdē. Neraugoties uz to, ka lēmums par nepieciešamā finansējuma piešķiršanu tika pieņemts tikai maija izskaņā, tās izdevās atjaunot līdz Madonas pilsētas svētkiem.
Gandarīts par būvnieku paveikto ir Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris.
– Būvniekus patiešām var tikai uzteikt: cepuri nost, jo viņi iespringa un remontdarbus veica arī sestdienās un svētdienās, lai centrālās kāpnes Saieta laukumā paspētu atjaunot līdz Madonas pilsētas 98. dzimšanas dienas svinībām. Nedaudz palabojām arī soliņus, nomainījām dažus dēļus un soliņus pārkrāsojām pelēkā krāsā, lai tie labāk iederētos laukumā (pirms tam tie bija tumši brūni), tāpat nomainījām slitas pie soliņiem, kuras bija sapuvušas. Vēl uzstādīsim margas, lai gados vecākiem cilvēkiem, tāpat tiem, kam ir pārvietošanās grūtības, būtu, kur pieturēties. Vismaz vasarā ļoti ērti izmantojama būs arī nobrauktuve. Kāpnes patiešām izskatās skaisti – liels paldies būvniekiem! Ņemot vērā piešķirto finansējumu, ir izdarīts maksimālais, ko par tādu summu vispār ir iespējams veikt. Vēl ir jāuzstāda margas un jāsagaida Vācijā aizķērušies sūkņi, lai varētu palaist strūklaku, ko daudzi madonieši arī ļoti gaida. Cerams, ka šonedēļ tos saņemsim, – uzsvēra Guntis Ķeveris.
Viņš atzina, ka, no vienas puses, tas esot pat labi, ka strūklaka nedarbojusies Madonas pilsētas svētku laikā, jo tie bija ļoti kupli apmeklēti, līdz ar to skatītāji un dažādu aktivitāšu dalībnieki varēja izvietoties arī strūklakas baseinā, kas Saieta laukumā aizņem daudz vietas.
– Tādu kvantumu cilvēku Madonā nebiju neredzējis kopš LMT Gaisa balonu festivālu laikiem. Precīzi nevaru pateikt Madonas pilsētas svētku apmeklētāju skaitu, bet pēc maniem aprēķiniem sestdienas vakarā Saieta laukumā to varēja būt vismaz ap 5000. Esmu no citiem dzirdējis, ka divās svētku dienās Madonas pilsētu esot apmeklējuši pat apmēram 7500 cilvēku. Taču viss bija forši – svētki noritēja mierīgi, pēc nakts pasākumiem paspējām arī sakopt teritoriju. Kad cilvēki modās, viss bija tīrs un savākts, – atzīmēja Madonas apvienības pārvaldes vadītājs.
Viņš informēja, ka jau šogad tiek plānots virzīt metu konkursu jaunajiem arhitektiem par Saieta laukuma pārveidi (paredzot arī naudas balvas) ar domu atteikties no šāda tipa strūklakas, bet gan izbūvējot to līdzīgu kā Siguldā, kur tā priecē un atvēsina, un kura vienlaikus ir vienkārši ekspluatējama.
– Svētkos, tāpat lielo pasākumu laikā to būtu iespējams arī izslēgt. Katrā ziņā es negribētu tādu baseina tipa strūklaku, kāda tā Madonas pilsētas centrālajā laukumā ir patlaban, jo tās uzturēšanas izmaksas ir ļoti dārgas. Vismaz reizi mēnesī ir jāmaina ūdens, un šis process izmaksā ap 2000 eiro, – atklāja Guntis Ķeveris.
Noteikti esot jādomā arī par nokaltušās egles nozāģēšanu Saieta laukumā līdz gada beigām. Tepat Madonā esot jau noskatīta skaista, apmēram 12 metru gara sudrabegle, ko varētu iestādīt tās vietā.
Jāatzīmē, ka Madonas novada dome centrālo kāpņu remontam Saieta laukumā (nomainītas plāksnes un uzbetonēta pamatne zem plātnēm), strūklakas sūkņu maiņai un pārkrāsošanai, slitu nomaiņai un soliņu remontam piešķīra 29 450,82 eiro.
14.06.2024.