Madonas novada pašvaldība šā gada 15. februārī pieņēma saistošos noteikumus Nr. 4 „Nolikums par licencēto makšķerēšanu Viešūrā".
Pašvaldība saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinumu, izsakot savus iebildumus un lūdzot saistošo noteikumu atsevišķus punktus precizēt, lai nodrošinātu to atbilstību normatīvo aktu prasībām. Cita starpā ministrija aicināja pašvaldību apsvērt iespēju nodrošināt, ka licences (izņemot bezmaksas un samazinātas maksas licences) ir iespējams iegādāties elektroniski, izmantojot manacope.lv pakalpojumus.
28. aprīļa domes sēdē Aigars Šķēls informēja, ka pašvaldība ņēmusi vērā VARAM korekcijas, tādēļ nepieciešams pašvaldības pieņemtos saistošos noteikumus precizēt. – Tostarp noteikumi kļuvuši zvejniekiem draudzīgāki. Bija paredzēts, ka varēs zvejot tikai no licences organizatoru laivām, tagad noteikts, ka to varēs darīt arī no savām laivām, bet ielaišanas vietas jāizmanto tās, kas ir aprīkotas, – piebilda Aigars Šķēls.
Savukārt par licenču pieejamību arī elektroniski licencētās makšķerēšanas organizētājs pašvaldībai norādījis, ka tas visu laiku, kad bija spēkā iepriekšējais licencētās makšķerēšanas nolikums, licences tirgojis turpat pie ezera laivu bāzē un sporta kompleksā. Šis licenču tirdzniecības veids veiksmīgi darbojās. Tāpēc licencētās makšķerēšanas organizētājs saglabāja iepriekšējo licenču tirdzniecības kārtību, proti, licences tirgojot uz vietas pie ezera. Pašvaldība šādu licenču tirdzniecību pieņēmusi par atbalstāmu, nenodrošinot licenču pieejamību elektroniski.
Licencētās makšķerēšanas organizētāja pienākumus pilda SIA „ČIEKURI-SHISHKI". Ar balsu vairākumu un vienu „pret" (Andris Sakne) Madonas novada pašvaldības dome nolēma veikt precizējumus saistošajos noteikumos par licencēto makšķerēšanu Viešūrā.
18.05.2022.