Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pirmo reizi Madonā – amatieru festivāls

ZANE BIKOVSKA

Autors • 03.08.2020.

Pirmo reizi Madonā – amatieru festivāls
Burtu lielums

Aizvadītajā sestdienā – 1. augustā – Saieta laukumā pirmo reizi Madonā bija vērojams Latvijas streetbike freestyle amatieru čempionāts „StuntFighters Cup 2020". Pasākums norisinājās motokluba „Brīvie Vanagi" salidojuma ietvaros, to vadīja daudziem zināmais reperis Gacho jeb Gatis Irbe. Pasākums pulcēja gana lielu apmeklētāju un interesentu skaitu, un visas kultūras programmā iekļautās aktivitātes bija bez maksas. Savukārt no pulksten 12 līdz 17 Smeceres silā norisinājās Baltijas kauss ENDURO SPRINTS.

Paralēli visas dienas garumā pasākuma ietvaros bija pieejamas dažādas radošās aktivitātes bērniem – „Bungu aplis" (vadītājs Dzintars Vīksna) un koka motociklu izgatavošanas darbnīca (vadītājs Kārlis Štālmanis). Tāpat mazie ķipari varēja rāpties umurkumurā pēc noskatītajām balviņām, bet vīri – apmeklēt Royal Dandy kungu salonu.

Pēcpusdienā pienāca laiks daudz nopietnākām aktivitātēm – pulksten 17.30 sākās motokluba „Brīvie Vanagi" parādes brauciens apkārt pilsētai. Parādes noslēgumā motokluba biedriem braucienā pievienojās arī enduro sportisti, lai dotos uz sacensību apbalvošanas ceremoniju Saieta laukumā.
No pulksten 16 līdz pat 23 ikviens mūzikas cienītājs varēja doties klausīties skatuves muzikālo programmu, kuras ietvaros uzstājās DJ B-MARK, Viņa, Pulsa Efekts. Tam sekoja ENDURO SPRINTS apbalvošana, un turpinājumā uzstājās grupas „Sub Scriptum" un „Fools on Parade". Pulksten 21 uzstājās Gvido Linga, bet 22 – grupa „Credo".
– Čempionātā piedalījās amatieri no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Spriežot pēc motociklu skaita, kas piedalījās parādē, tie bija ap 1000 cilvēku. Diemžēl vīrusa dēļ pie mums neieradās draugi no Zviedrijas, nebija arī mūsu vācu biedru. Motoklubs „Brīvie Vanagi" tika dibināts 1997. gadā ar mērķi sanākt kopā līdzīgi domājošiem cilvēkiem, kuri pārstāv vienādas intereses un spēj rast kopīgu valodu, kā arī vēlas interesanti un saistoši pavadīt brīvo laiku. Mūsu ir daudz, nav iespējams pateikt precīzu skaitu, jo „Brīvie Vanagi" ir starptautisks motoklubs, kura biedri atrodas gan Latvijā un kaimiņvalstīs, gan Vācijā, Zviedrijā un arī Krievijā. Jubileju klubs svin katra gada jūlija otrajā sestdienā, bet, kā jau minēju, kovids izjauca plānus un svinēšana nenotika. Pasākums, kas tika aizvadīts sestdien, bija sava veida mazie svētki gan motokluba biedriem, gan pilsētai, jo šajā periodā daudz sanākt kopā nesanāk. Tagad „Brīvajiem Vanagiem" bija iespējams satikties, pārrunāt aktualitātes un pavadīt laiku, darot to, kas viņiem patīk – pabraukāties ar motocikliem. Savukārt skatītāji varēja vienkārši atpūsties, vērojot parādi, klausoties mūziku, – informē motokluba „Brīvie Vanagi" sekretārs Ansis Vārsbergs.
Viņš min, ka par pasākumu līdz šim saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes, cilvēki sūta gan e-pastu, gan īsziņas, kurās saka paldies par skaisto salūtu, iespēju vērot motociklu parādi un klausīties viņiem tīkamu mūziku.
– Cik es novēroju, apmeklētāji bija ļoti saprotoši un ņēma vērā nepieciešamos drošības noteikumus, viņi cits citam nebāzās virsū. Protams, pasākumā dežurēja zemessardze un apsardze, lai vajadzības gadījumā kontrolētu cilvēku plūsmu. Problēmas neradās, un pasākums aizritēja mierīgi. Vislielāko atbildību vienmēr izjūt pasākuma organizatori, kam jāparūpējas par skatītāju drošību un arī labu noskaņojumu. Lai nenotiktu pārāk liela cilvēku drūzmēšanās, pasākums tika iedalīts vairākās aktivitātēs, kas notika paralēli, līdz ar to bija iespējams izvairīties no liekas kņadas, – stāsta Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vecākā speciāliste kultūras jomā Daiga Torstere.
Viņa piebilst, ka kopumā pasākums izvērtās tāds, kā tika plānots, bijusi tikai neliela nobīde vakara gaitā, jo mākslinieki (dzīvās grupas) esot noilgojušies pēc koncertiem un spēlēja vairāk nekā plānots.
Pasākums izskanēja ap pulksten 23.30, apmeklētāju skaits dienas gaitā bija mainīgs, bet vienlaicīgi Saieta laukumā bija ne vairāk par 1500 apmeklētājiem.
– Ļoti liela piekrišana tika radošajai darbnīcai, kurā bērni varēja paši izgatavot sev piemiņas lietu motocikla formā, kā arī „Bungu aplī" iesaistījās ne tikai jaunākie pasākuma apmeklētāji, bet arī pieaugušie.
Paralēlās aktivitātes arī ļāva cilvēku plūsmai sadalīties, nevis koncentrēties vienā vietā. Bet vispār apmeklētāji bija ļoti saprotoši gan par distances ievērošanu, gan arī pasākuma ilgumu, – pauž Daiga Torstere.
Pasākuma noslēgumā skatītājus priecēja grandiozs un pasakaini skaists salūts, kas bija ne mazāk krāšņs kā gadumijā – debesīs plauka dažādu krāsu ziedi un izlija konfeti.



04.08.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px