Gatavojoties gada skaistākajiem svētkiem — Saulgriežiem, Līgo un Jāņu svinēšanai, Madonas pilsētā vairākās vietās tika atjaunoti puķu stādījumi, un izveidotas sevišķi skaistas puķudobes, kā, piemēram, pie J. Norviļa Madonas Mūzikas skolas, un veikti arī citi uzlabojumi, sakārtojot infrastruktūru.
Par centrālo kāpņu atjaunošanu Saieta laukumā laikraksta lasītājus esam jau informējuši. Kā pastāstīja Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris, arī sūkņi strūklakas darbības uzsākšanai no Vācijas tika saņemti un uzreiz uzstādīti. Par to, ka strūklaka Madonas pilsētas centrā atkal darbojas, vieni no pirmajiem varēja pārliecināties pašvaldības ikmēneša rīkotā tirgus apmeklētāji 19. jūnijā.
– Puķu stādījumus parasti veidojam vairākas reizes sezonā. Vispirms tās iestādām pavasarī, bet pēc tam atjaunojam ar puķu stādījumiem, kas krāšņi zied līdz rudenim. Madonas pilsētas svētki nosvinēti, pēc Saulgriežiem un Jāņiem ir jādomā par sacensībām pasaules kausa posmu rollerslēpošanā norisi. Varbūt cilvēki būs nedaudz neapmierināti, jo ķersimies klāt remontdarbiem pie Raiņa ielas, līdz ar to būs apgrūtināta braukšana un cilvēkiem nelielas neērtības, jo asfalta segums tiks mainīts posmā no Skolas ielas līdz Valdemāra bulvāra gājēju pārejai, tāpat esam uzsākuši pārbrauktuves pārbūvi Rīgas ielā un veiksim uzlabojumus dažviet citur, – informēja Guntis Ķeveris.
Tiekot domāts arī par citiem uzlabojumiem, kā, piemēram, veidot nedaudz citādāku apstāšanos pie Madonas novada kultūras centra, līdz ar tur būs jāveic pārbūve. Ļoti daudzi uzdod jautājumu par ļoti augstajām apmalēm, kas traucē nokļūt uz trotuāra. Šogad ir paredzēta arī seguma atjaunošana Saules ielas posmā, sākot no Rūpniecības ielas rotācijas apļa.
Vaicāts, vai un kur tiks izmantota pērn pie kinoteātra „Vidzeme" demontētā velosipēdu novietne, lai tur organizētu Madonas pilsētas galvenās Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumu, kā tas notika pagājušā gada decembrī, Madonas apvienības pārvaldes vadītājs atklāja, ka šī velonovietne tika piedāvāta Madonas pilsētas vidusskolai, bet tā no šīs iespējas atteicās, jo šāda novietne tur jau esot. Turpretī Madonas Valsts ģimnāzija ir piekritusi tās uzstādīšanai skolas teritorijā, un par to jau esot vienošanās.
25.06.2024.