Šogad par sniega daudzumu sūdzēties nevar. Ziemas prieku baudītāji par to priecājas, savukārt ceļu uzturētājiem, īpašumu uzturēšanas nodaļu darbiniekiem sniegs sagādā raizes.
Ziemā lielākās problēmas ir stipra snigšana, apledojuši ceļi, to kaisīšana un tīrīšana, it sevišķi pilsētās, kur pēc stipras snigšanas ielu malās izveidojas lielas sniega kaudzes.
Kā norāda Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, šogad sniega nav tik daudz, lai tas radītu lielas neērtības, bet, neraugoties uz to, ir vietas, no kurām aizvadītajā nedēļā sniegs tika izvests.
– Sniegs tika izvests no kritiskajām vietām, piemēram, stāvlaukumos, kur lielie sniega vaļņi apgrūtināja ceļu pārredzamību vai traucēja automašīnu novietošanu stāvvietās. Lai gan sniegs ir snidzis pietiekami, tomēr tas nav tik lielā daudzumā, lai uzsāktu regulāru sniega izvešanu. Bez tam sniega izvešana ir dārgs process, tērēt līdzekļus nav nepieciešams, – uzsver Guntis Ķeveris. – Sniegs tiks izvests pie Madonas pilsētas vidusskolas, kur stāvlaukumā ir izveidojusies liela kupena, un pie Madonas tiesu nama, kur sniega valnis traucē pārredzamību, izbraucot no stāvlaukuma. Par vietām, no kurām aizvadītajā nedēļā pēc tam tika izvests sniegs, iepriekš ziņoja iedzīvotāji. Izvērtējot situācijas, tika pieņemts lēmums sniegu izvest. Arī turpmāk aicinu iedzīvotājus ziņot par šādām vietām, kur sniega vaļņi rada apgrūtinājumu. Ziņot var, rakstot uz e-pastu [email protected], zvanot vai sūtot WhatsApp ziņas uz tālruni 26325419. Katra situācija tiks izvērtēta un pieņemts atbilstošs lēmums.
Šogad sniegs ir snidzis daudz, regulāri ir tīrītas ielas un ietves, bet mainīgie laikapstākļi sniega segu ir saplacinājuši.
– Šobrīd pieturas vēsāki laikapstākļi, arī snigšana netiek solīta. Pēc intensīvās sniega tīrīšanas vaļņi ir izveidojušies aptuveni 30 cm augstumā. Tiklīdz būs atkusnis, tie saplaks vēl vairāk. Līdz ar to šobrīd sniega izvešana netiek plānota. Šogad īpašumu uzturēšanas nodaļas darbiniekiem ziemas sezonā darbu nav trūcis. Šajā sezonā bieži ir intensīvi snidzis, tādēļ tiek regulāri no sniega attīrītas ielas un ietves. Tāpat arī ielas tiek apstrādātas ar pretslīdes materiālu, šajā gadījumā sāli. Cenšamies šos darbus veikt laikus, lai iedzīvotājiem nodrošinātu vieglu un ērtu pārvietošanos. Pašlaik ir pieņemts lēmums, saistībā arī ar kovida izraisīto situāciju, kad cilvēki vairāk uzturas mājās, dodas pastaigās arī ar bērniem, ietves ar sāli nekaisīt, bet cenšamies saglabāt nelielu sniega kārtu, lai, piemēram, būtu vieglāk vilkt ragavas. Arī vecākiem ar ratiņiem pa ietvēm ir viegli pārvietoties. Ietvju kaisīšana ar sāli šādās situācijās radītu diskomfortu. Ietves nav slidenas, un pa tām ir droša pārvietošanās, – stāsta pilsētas pārvaldnieks.
10.02.2021.