Madonas novada dome ārkārtas sēdē pagājušā gada 19. decembrī izskatīja jautājumu par likumprojektu „Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums".
Madonas novada pašvaldība ir saņēmusi LR Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vēstuli ar aicinājumu sniegt viedokli domes lēmuma veidā par Saeimā 1. lasījumā pieņemto likumprojektu „Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums" un tā pielikumu.
Saskaņā ar likumprojekta 6. pantu, apvienojot vai sadalot novadu, kā arī grozot tā robežu, tiek ievēroti šādi noteikumi: teritorija ir ģeogrāfiski vienota; ir iespējams izveidot efektīvu izglītības, kultūras, veselības aprūpes un sociālo pakalpojumu iestāžu tīklu, sabiedriskā transporta un ceļu tīklu, kā arī komunālās saimniecības tīklu; ir pietiekams skolēnu skaits vismaz vienai perspektīvai vidusskolai; teritorija ir optimāli izveidota, lai pašvaldība varētu patstāvīgi nodrošināt tai likumos noteikto autonomo funkciju izpildi, izņemot gadījumus, ja likumos noteikts citādi, u.c.
Domes pieņemtajā lēmumā uzsvērts, ka Madonas novada pašvaldība saprot nepieciešamību valstī pārskatīt administratīvi teritoriālo iedalījumu, vienlaicīgi saskatot nepieciešamību vērtēt teritoriju ekonomiskās attīstības ilgtspēju, tajā skaitā palielinot pašvaldību ikgadējos budžetus, lai nodrošinātu pašvaldību pakalpojumu vienlīdzīgu līmeni, pieejamību un efektivitāti apvienotajos novados.
Dome nolēma pilnvarot Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču pārstāvēt pašvaldību un paust viedokli par likumprojektu „Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums" valsts institūcijās.
Jāpiebilst, ka lēmums tika pieņemts ar balsu vairākumu. Balsojumā atturējās Madonas novada domes deputāts Rihards Saulītis.
08.01.2020.