Madonas novada dome aizvadītā gada pēdējā kārtējā sēdē 30. decembrī izskatīja 7 jautājumus, tai skaitā par lūgumu Zemkopības ministrijai.
Madonas novada pašvaldībā tika saņemts biedrības „Ļaudonas makšķernieku klubs „Savieši"" iesniegums, kurā lūgts Sāvienas ezerā noņemt rūpniecisko zveju ar tīkliem. Biedrības arguments rūpnieciskās zvejas aizliegšanai ezerā ir tas, ka ezerā sarūk zivju, it sevišķi plēsīgo, skaits.
Pilnībā aizliegt rūpniecisko zveju var, ja tiek veikti grozījumi Ministru kabineta 02.05.2007. noteikumos Nr. 295 „Noteikumi par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos", iekļaujot Sāvienas ezeru Noteikumu Nr. 295 29.4. apakšpunktā (nosaka, kuros ezeros aizliegts zvejot visu gadu). Šos noteikumus ir izstrādājusi Zemkopības ministrija.
Dome nolēma lūgt Zemkopības ministriju ierosināt veikt grozījumus Ministru kabineta 02.05.2007. noteikumos Nr. 295 „Noteikumi par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos", ar kuru Sāvienas ezers tiktu iekļauts noteikumu 29.4. apakšpunktā, vai pieņemt lēmumu, ar kuru zvejas tiesības Sāvienas ezerā tiktu pilnībā apturētas.
08.01.2020.