Pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī Madonas novadā netiks piemērota soda nauda par komunālo pakalpojumu maksas kavējumiem.
– Iedzīvotājiem tiek nodrošināti visi komunālie pakalpojumi. Nedaudz pamainīta ir komunālo pakalpojumu samaksas kārtība. Ir pieņemts lēmums, ka soda procenti par kavētiem maksājumiem netiks rēķināti sakarā ar kases slēgšanu pašvaldības ēkā, jo visiem jau internetbanka nav pieejama. Iedzīvotāji šai ziņā var būt mierīgi: kavējuma nauda nebūs jāmaksā, – atzīmēja Agris Lungevičs.
Bet kā būs ar soda naudas piemērošanu par laikus nesamaksāto nekustamā īpašuma nodokli šāgada pirmajā ceturksnī? Valdība noteikusi, ka pašvaldības var mainīt šī nodokļa samaksas termiņus.
– Arī šis būs viens no jautājumiem, kas tiks izskatīts kārtējā domes sēdē 31. martā. Darbinieki patlaban gatavo priekšlikumus. Viens no variantiem varētu būt, ka pirmais nekustamā īpašuma samaksas termiņš tiktu noteikts pirmais pusgads, tātad 30. jūnijs, bet lēmums būs jāpieņem domes deputātiem, – informēja Agris Lungevičs.
25.03.2020.