4. jūlija Madonas novada domes sēdē pieņēma lēmumu par pašvaldības iestādes — Madonas novada Varakļānu apvienības pārvaldes — izveidošanu, kas paredz, ka pārvalde tiek veidota, apvienojot vairākas pašvaldības iestādes, tai skaitā arī Varakļānu novada muzeju, kas varētu kļūt par pārvaldes struktūrvienību.
Pēc domes sēdes tika saņemts Varakļānu novada muzeja iesniegums ar lūgumu saglabāt muzejam iestādes statusu, pamatojot iesniegumu ar to, ka muzejs ir akreditēts un faktiski muzeja attīstības stratēģija, Varakļānu muižas pils attīstības stratēģija un muižas pils koncepcija nosaka to, ka šīs iestādes statuss būtu saglabājams, lai nodrošinātu vienkāršāku attīstības augšupeju. Jautājumu informatīvi skatīja arī Kultūras komitejā, un tika sagatavots priekšlikums par to, ka Varakļānu novada muzeja iesniegums būtu atbalstāms, līdz ar to sagatavots lēmumprojekts par grozījumiem iepriekšpieņemtajā lēmumā, attiecīgi svītrojot Varakļānu novada muzeju kā vienu no iestādēm, kura tiek apvienota, lai izveidotu pārvaldi. Iesniegumā norādīts, ka muzejs vēlas saglabāt esošo nosaukumu; šo jautājumu atkārtoti skatīs Kultūras komitejā, lai lemtu par turpmāko iestādes nosaukumu. Ņemot vērā, ka Varakļānu pils ir ļoti svarīga muzeja koncepcijā, kas ir attīstāma, iestāde varētu saukties par Varakļānu pils muzeju.
29.07.2025.