21. septembra komitejas un domes ārkārtas sēdes lēmumprojektā pausts, ka Madonas novada pašvaldībā šā gada augustā saņemts SIA „ŪDAS" iesniegums ar lūgumu palielināt pamatkapitālu par 25 000 eiro. Tas nepieciešams sakarā ar neparedzētiem izdevumiem 2021. gadā, lai pakalpojumu Ērgļu iedzīvotājiem varētu nodrošināt nepārtraukti un atbilstoši.
Domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls skaidroja, ka diemžēl jau vēsturiski veidojusies situācija, ka Ērgļu ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniedzējs nemitīgi dotēts no Ērgļu novada pašvaldības puses (līdz novadu apvienošanai).
– Šajā vasarā ūdenssaimniecībā bija nepieciešams ieguldīt līdzekļus nolietojušos iekārtu atjaunošanai. Uzkrājumu nekādu uzņēmumam nav; lai varētu pildīt savas funkcijas uz priekšu, līdz brīdim, kamēr šo pakalpojumu pārņems „Madonas ūdens", nepieciešams palielināt pamatkapitālu, – komentēja Aigars Šķēls.
Deputāts Andrejs Ceļapīters vēlējās zināt, kāds ir pakalpojuma tarifs, ja reiz uzņēmums nespēj nodrošināt pat amortizācijas izmaksu segšanu. Viņa ieskatā, tas neesot normāli noorganizēts ūdensapgādes pakalpojuma finansējums.
– Pats uzņēmums atzīst, ka tarifs šobrīd ir par zemu. Varbūt jau oktobra sēdē pat lemsim par šī uzņēmuma pārņemšanu „Madonas ūdenim", – atbildēja domes priekšsēdētāja vietnieks.
Balsojumā atturoties trim deputātiem (Andrejs Ceļapīters, Sandra Maksimova, Vita Robalte), tika nolemts piešķirt finansējumu 25 tūkstošu eiro apmērā no Ērgļu apvienības pārvaldes budžeta līdzekļiem SIA „ŪDAS" pamatkapitāla palielināšanai, ieskaitot minēto summu uzņēmuma pamatkapitālā.
5.10.2021.