Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Otro gadu —“Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” Vidzemē

BAIBA MIGLONE

Autors • 14.12.2023.

Burtu lielums

Kultūras centrā “Ulbrokas pērle” 12. decembra rītā norisinājās ģimeņu forums “Ja vien mēs vairāk sarunātos”. Foruma noslēgumā, svinīgā apbalvošanas ceremonijā, tika apbalvoti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2023” finālisti, kā arī paziņots šī gada titula ieguvējs.

Izvērtējot pašvaldību sniegto informāciju, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtos datus, par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Vidzemes plānošanas reģionā 2023. gadā atzīta Madonas novada pašvaldība, bet par titula ieguvēju "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2023" atzīta Siguldas novada pašvaldība, informē Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Ilze Sarkanābola.
Konkursam pieteicās 32 no 43 pašvaldībām un vērtēšana notika trīs kārtās. Vērtējot pašvaldību sniegtos datus par pieejamajiem pakalpojumiem tādās sadaļās kā, piemēram, transporta un izglītības nodrošināšana, publiskā infrastruktūra, kā arī iekļaujoši pasākumi ģimenēm, finālam tika izvirzītas deviņas pašvaldības.
Konkursa finālistus klātienē apmeklēja vērtēšanas komisijas eksperti, un gala balsojumā titulu "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2023", kā arī 30 000 eiro ieguva Siguldas novada pašvaldība. Vērtēšanas komisija norāda, ka progress ir acīmredzams, taču joprojām ir jomas, kurās ir nepieciešami uzlabojumi, piemēram, infrastruktūras attīstība, kā arī veselības aprūpes jautājumi. Salīdzinot ar 2017. gadu, redzams, ka tolaik bija pašvaldības, kurās nepiešķīra bērna piedzimšanas pabalstu, bet tajās pašvaldībās, kur tas bija, pabalsta lielums bija aptuveni 250 eiro, savukārt šogad tas ir krietni lielāks, sasniedzot maksimālo summu 620 eiro.
Jāatzīmē, ka Madonas novada pašvaldība saņēma arī konkursa lieldrauga "Luminor" bankas specbalvu – naudas balvu 1500 eiro vērtībā. Balva paredzēta Madonas novada Sarkaņu pagasta multifunkcionālā centra "Logs" telpu labiekārtošanai, lai centra apmeklētāji varētu attīstīt savas radošās idejas un projektus mājīgākā vidē.
Konkursa laikā, balsojot vietnē vietagimenei.lv, ikvienam iedzīvotājam bija iespēja aktualizēt sev interesējošos jautājumus, izcelt pašvaldību labās prakses, kā arī izgaismot jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi. Apbalvošanas ceremonijā pašvaldībām tika pasniegtas biļetes dažādām ģimeniskām aktivitātēm no izklaides centra "Poligon 1", Ventspils Olimpiskā centra, Rīgas Motormuzeja, piedzīvojumu parka "Tarzāns", Ķemeru Nacionālā parka dabas centra, Latvijas Nacionālā dabas muzeja un Rīgas Zooloģiskā dārza.
I. Sarkanābola atzīmē, ka Ģimeņu foruma laikā tika izziņota veselīga dzīvesveida kampaņa "Miljoni soļu Latvijai", kurā aicinātas piedalīties visas Latvijas pašvaldības, laika posmā no 2023. gada decembra līdz 2024. gada februāra beigām.

15.12.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px