Madonas Valsts ģimnāzijas ēku kompleksa un stadiona pārbūves projekts tika īstenots četrās kārtās, un pirmo trīs kārtu būvdarbi objektā ir pabeigti un nodoti. Savukārt 4. kārta „Esošā skolas stadiona pārbūve" ekspluatācijā nodota ar atliktajiem darbiem – būvniekam līdz nākamā gada 31. jūnijam stadionā vēl jāieklāj sintētiskais gumijas segums un mākslīgā futbola laukuma zāliena segums.
Tas savukārt radījis kārtējās izmaiņas noslēgtajā līgumā par projekta īstenošanu un arī izmaiņas kopējā līguma summā. Madonas novada pašvaldības domes 26. novembra sēdē projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste Indra Kārkliņa deputātus informēja: – 2019. gada aprīlī tika noslēgts būvdarbu līgums ar SIA „WOLTEC" par būvdarbu veikšanu objektā „Madonas Valsts ģimnāzijas ēku kompleksa un stadiona pārbūve" par kopējo summu 4,2 miljoni eiro. 2020. gada 31. martā tika pieņemtas līguma izmaiņas, palielinot līguma summu par 59 tūkstošiem eiro. 21. jūlijā vēl tika veiktas līguma izmaiņas, palielinot summu par 94 tūkstošiem eiro. Kopējā līguma summa sastāda 4,4 miljonus eiro. Šā gada 30. oktobrī būvdarbi objektā tika pabeigti pilnā apjomā 1. kārtā „Savienojošā korpusu pārbūve – starp esošo ēku un sporta zāli", 2. kārtā „Esošās sporta zāles un palīgtelpu pārbūve" un 3. kārtā „Esošās skolas ēkas un palīgtelpu pārbūve". Savukārt 4. kārta „Esošā skolas stadiona pārbūve" ekspluatācijā tiek nodota ar atliktajiem darbiem – sintētiskā gumijas un futbola laukuma seguma ieklāšanu. Tas tādēļ, ka oktobrī nebija labi laikapstākļi, divas nedēļas vēlāk pienāca materiāli, kā arī darbus ietekmēja „Covid-19" krīze. Par to parakstīts izmaiņu akts, kā arī samazinājusies kopējo būvdarbu līguma summa par 91 tūkstoti eiro.
Tomēr, tā kā būvdarbu kārtām katrai bijis noteikts savs īstenošanas termiņš, būvdarbu izpildes laika pagarinājuma dēļ nācies pagarināt arī līgumu izpildes termiņus būvuzraudzības līgumam ar SIA „Būvrem" un autoruzraudzības līgumam ar SIA „Ceturtais stils". Attiecīgi samaksa par būvuzraudzības darbiem pieaugusi par 25 tūkstošiem eiro un par autoruzraudzības darbiem – 2904 eiro.
Domes deputāts Andrejs Ceļapīters pauda viedokli, ka šāds izmaksu pieaugums būvuzraudzības darbiem ir neizprotams: – No būvuzrauga puses ir nesamērīgi prasīt tik daudz par to pašu darbu tikai nedaudz garākā termiņā. Darbu jau lielāku nepaveica.
Ja kopā būvuzraudzība izmaksāja nepilnus 42 tūkstošus eiro, 10-30% izmaksu pieaugums būtu saprotams, bet ne jau krietni vairāk, uzskata deputāts.
Kā skaidroja Indra Kārkliņa, šādas izmaksas veidojušās kopīgos aprēķinos ar juristiem un izvērtējot visus apstākļus. Autoruzraugam līgums slēgts uz visu būvdarbu termiņu, tikmēr būvuzraugam līgums pielāgots ar termiņiem. To savukārt komentēja Madonas novada pašvaldības izpilddirektora p. i. Āris Vilšķērsts: – Būvuzraugs savu piedāvājumu iesniedz, paredzot, cik daudz laika viņam būs jāpavada būvobjektā. Tie parasti nav vietējie, savs laiks ir jārēķina, lai braukātu uz būvobjektu un tur būtu. Ja pagarinās termiņš, tās viņiem ir papildu izmaksas. Tādēļ līgums tā arī tiek slēgts, piesaistot to būvniecības laikam. Būvnieks var no būvuzrauga neatkarīgu iemeslu dēļ kādā mēnesī neparādīt izpildi vispār vai vilkt darbus garumā, tad būvuzraugam var sanākt par to pašu naudu uzraudzīt objektu, piemēram, gadu pusgada vietā. Tas arī nav objektīvi.
Deputāts Andris Sakne uz jautājumu, par kādu naudu pavasarī tiks veikti atliktie darbi – ieklāts sintētiskais un futbola laukuma segums -, saņēma atbildi, ka par šiem darbiem būvuzņēmējam šobrīd nav samaksāts, bet par to jau ir noslēgts iepirkuma līgums. Tātad darbus veiks tā pati firma par šobrīd neizmaksātajiem līdzekļiem.
– Plānots bija, ka būvēsim gadu, bet šis ir bijis ļoti komplicēts objekts, projekts ir īstenots vairākās kārtas. Rezultātā būsim uzbūvējuši gadā un divos mēnešos. Ņemot vērā ārkārtējo situāciju un izrietošās sekas, ko tas prasīja, manuprāt, termiņš ir ļoti labs. Pie tik liela objekta dažu procentu sadārdzinājums ir labs rezultāts. Esam ieguvuši ļoti modernu mācību iestādi, tā būs perfekta vieta mūsu novada bērniem, kur iegūt labu izglītību. Paldies projektu ieviešanas nodaļai, pilsētas pārvaldniekam, Ārim Vilšķērstam un visiem projekta realizēšanā iesaistītajiem – rezultāts ir tiešām labs, – viedokli pauda Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
Deputātu vairumam balsojot „par", Madonas novada pašvaldības dome nolēma slēgt vienošanos par kopējā līguma summas samazināšanu par 91 tūkstoti eiro, bet paredzot papildu samaksu 25 tūkstošu eiro apmērā par būvuzraudzību un 2904 eiro – par autoruzraudzību.
18.12.2020.