Madonas novada pašvaldībā saņemts iesniegums ar lūgumu atsavināt dzīvojamās telpas Kalna ielā 39, Madonā, kuras tiek īrētas no pašvaldības.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris Madonas novada pašvaldības domes 30. septembra sēdē deputātus informēja: – Iepriekš tikām runājuši, ka jāizvērtē gadījumi, kad dzīvokli atsavināt, kad ne. Šis ir dzīvoklis, kur īrnieks dzīvo ilgākus gadus, dzīvoklis nav labiekārtots. Īrniekam esmu nosaucis aptuveno cenu, ko tas varētu maksāt, – vismaz 12 tūkstošus – lai nebūtu atteikšanās pēc vērtējuma saņemšanas. Tie vairs nav 2000-3000 kā kādreiz. Cilvēks ilgi domāja – jā vai nē, bet uzzinot, ka ir arī iespēja slēgt nomaksas līgumu uz pieciem gadiem pašvaldībā, izlēma, ka ir gatavs dzīvokli atsavināt, lai veiktu tajā savus ieguldījumus.
Lai izskatītu jautājumu par pašvaldības dzīvokļa īpašuma atsavināšanu, ir nepieciešama dzīvokļa īpašuma kā patstāvīga īpašuma objekta ierakstīšana zemesgrāmatā. Madonas novada pašvaldības dome nolēma veikt nepieciešamās juridiskās darbības, lai tālāk virzītu dzīvokļa īpašuma atsavināšanas skatīšanu kārtējā finanšu un attīstības komitejas sēdē.
Pie jautājuma par iepriekš minēto īpašumu deputāts Andrejs Ceļapīters informatīvi vēlējās uzzināt, kas šobrīd notiek Kalna ielā, kur pirms laika aktīvi tika piedāvāts iegādāties divus īpašumus, tika nolīdzināts laukums. Guntis Ķeveris atklāja, ka notiekot projektēšana, kā arī tiekot diskutēts par iebrauktuves izveidi: – Ir ideja veidot iebrauktuvi nevis no Kalna, bet gan Daugavas ielas puses, kalna augšā līdz galam sataisot ceļu. Tad atlikušajā stūrī vēl paliek neliela platība, ko perspektīvā arī piedāvāt kā apbūves gabalu.
13.10.2020.