20. jūlijā domes ārkārtas sēdē tika skatīts jautājums par aizņēmuma ņemšanu Cesvaines vidusskolas ēkas ieejas telpu bloku jumta seguma nomaiņai.
Investīciju projekta „Cesvaines vidusskolas ēkas ieejas telpu bloku jumta seguma nomaiņa" pieteikums iesniegts un izvērtēts Izglītības un zinātnes ministrijā valsts budžeta aizņēmuma saņemšanai atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 258 „Kārtība, kādā izvērtē pašvaldību izglītības iestāžu investīciju projektus valsts budžeta aizņēmumu saņemšanai".
Investīciju projekta „Cesvaines vidusskolas ēkas ieejas telpu bloku jumta seguma nomaiņa" kopējais finansējums ir 155 824 eiro. Projekta īstenošanai tiek nodrošināts 10% pašvaldības līdzfinansējums, kas sastāda 15 582 eiro.
Investīciju projekta īstenošanai jau ir saņemts aizņēmums 120 000 eiro apmērā.
Kā situāciju īsumā raksturoja Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats, skolai ir vairākas ieejas; plānots nomainīt jumtu ieejai no ēdināšanas bloka puses.
– Skolai ir liels, garš, lēzens jumts. Projekts 2007. gadā, jāsaka, varbūt arī nebija pats labākais, projektētāja firma vairs nepastāv. Jau tolaik mums bija iebildumi par garo pārsegumu, bet tādu toreiz uzbūvēja. Ar šo jumta daļu mocības visu šo laiku arī ir bijušas. Ēdamzālē tecēja ūdens, un neko nevar izdarīt. Tas, protams, rada bojājumus, un tā turpināties nevarēja. Tādēļ pagājušajā gadā izsaucām ekspertus no Latvijas Jumiķu apvienības, viņi deva slēdzienu, kas jādara. Kopā ar skolu uztaisījām projektu jumta seguma nomaiņai. „Covid-19" naudas ietvaros līdzekļi jau bija piešķirti, bet iepirkumā summa izrādījās lielāka, tādēļ tiek lūgts ņemt aizņēmumu trūkstošajai summai, – skaidroja Vilnis Špats.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma lūgt Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomi atbalstīt aizņēmuma ņemšanu 20 241 eiro apmērā Valsts kasē projekta īstenošanai.
4.08.2021.