Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonas novads – trešajā vietā

GERDA AJANTA GAILE

Autors • 02.09.2019.

Burtu lielums

Madonas novadā noslēdzies SIA „Eco Baltia vide" sadarbībā ar partneriem rīkotais Vislatvijas „Stikla šķiratlons", kura laikā no iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās pieņēma izlietoto un nevajadzīgo stikla iepakojumu.

Madonas novadā Vislatvijas „Stikla šķiratlonam" pieteicās 108 mājsaimniecības, kuras sašķirojušas un pārstrādei nodevušas 24,58 tonnas stikla atkritumu – dažādas nevajadzīgās pudeles un burkas. SIA „One communications" sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Sauka informē, ka pagaidām šis ir trešais labākais rezultāts starp visām pašvaldībām, kuras šogad ir noslēgušas dalību akcijā.

Katrā pašvaldībā, kas piedalās „Stikla šķiratlonā", starp akcijai pieteiktajām adresēm tiek izlozētas veikalu „top!" dāvanu kartes 20 eiro vērtībā. Savukārt dāvanu karti 30 eiro vērtībā saņem tas dalībnieks, kurš konkrētajā pašvaldībā ir sašķirojis un nodevis visvairāk stikla pudeļu un burku (kg). Tai skaitā arī Madonas novadā stikla taras izvešanas laikā visas pieteiktās adreses tika automātiski reģistrētas dalībai loterijā.
Vislielāko daudzumu atkritumu, aptuveni 980 kg tukšās taras, sašķiroja un akcijas ietvaros nodeva Dzintra no Sarkaņu pagasta, viņa saņems veikalu „top!" dāvanu karti 30 eiro vērtībā. Savukārt veikalu „top!" dāvanu kartes 20 eiro vērtībā izlozes rezultātā saņems Sandris no Madonas, Maija no Liezēres pagasta un Edgars no Ošupes pagasta.
Par iespējas palielināšanos šķirot atkritumus Madonas novadā, vaicāju SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklim Oskaram Janovičam:
– Liels prieks, ka Madonas novads Vislatvijas „Stikla šķiratlonā" šobrīd atrodas 3. vietā republikā. Šovasar uzņēmums papildus iegādājās šķiroto atkritumu konteinerus, tie ir saņemti – pagastos jau ir sākta konteineru nomaiņa, uz Madonu un atpakaļ piegādājot zvanveidīgos konteinerus. Tuvojas noslēgumam arī laukumu sagatavošana – palikuši tikai četri laukumi, ko nobruģēt. Protams, tiek veidoti arī jauni laukumi atkritumu konteineru uzstādīšanai. Septembra laikā ir plānots pabeigt papildu konteineru uzstādīšanu gan pilsētā, gan pagastos.
SIA „Eco Baltia vide" un pārējie akcijas organizētāji – AS „Latvijas Zaļais punkts", veikali „top!" un SIA „Madonas namsaimnieks" – pateicas Madonas novada pašvaldībai un iedzīvotājiem par aktīvo dalību projektā un kopīgi paveiktajiem zaļajiem darbiem tīrākai Latvijai.
Projektā visa gada garumā ir aicināta piedalīties ikviena Latvijas pašvaldība, lai tās iedzīvotāji varētu pieteikt bez maksas stikla taras savākšanu savā adresē, ko veiks SIA „Eco Baltia vide". Savu dalību Vislatvijas „Stikla šķiratlonā" pieteikušas jau 32 pašvaldības – to skaitā arī Madona.




03.09.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px