Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonā viesojas delegācija no Vaijes

ZANE BIKOVSKA

Autors • 01.09.2025.

Madonā viesojas delegācija no Vaijes
Burtu lielums

Madonā augusta izskaņā ieradās delegācija no Vaijes Vācijā, stiprinot ilggadējās draudzības saites un pārrunājot sadarbības jautājumus. Vizītes laikā viesi iepazinās ar novada aktualitātēm, devās kopīgās aktivitātēs un atstāja arī simbolisku dāvanu pilsētai — soliņu, kas šobrīd novietots Saieta laukumā, bet vēlāk tiks pārvietots uz Mīlestības graviņas parku, kad noslēgsies objekta rekonstrukcija.

Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs uzrunāja viesus: – Prieks jūs šeit šodien visus redzēt! Liels paldies jums par to, ko darāt. Cilvēkiem varbūt izskatās, ka daudz kas notiek pats no sevis, taču tā nav – ir jāiegulda liels darbs. Sajūta, ienākot zālē, bija gluži tāda pati, kā mūsu sadraudzības vakarā Cesvaines pilī. Jūlijā notikusī vizīte noteikti ir palikusi atmiņā ne tikai mums, bet arī vācu draugiem. Mūsu sadraudzības saites kļuvušas vēl stiprākas, iesaistot daudz jaunu draugu. Kulēnas un Vaijes delegāciju uzņemšana Madonā noteikti ir vieni no šīs vasaras spilgtākajiem notikumiem.
Šovasar svinējām Madonas pilsētas 99. dzimšanas dienu, nākamgad atzīmēsim simtgadi. Šogad apvienojāmies ar Varakļānu novadu, 2026. gads būs Saeimas vēlēšanu gads. Saistībā ar novadu apvienošanos un sociālo pakalpojumu nodrošināšanu, mūsu pašvaldībā ir daudz pie kā strādāt. Pārskatot dažāda veida pakalpojumus un sociālo palīdzību, esam izveidojuši daudz jaunas infrastruktūras un Varakļānos vēl tikai tiek plānots liels ieguldījums sociālajā jomā, arī Madonas novadā drīz sāksim būvēt jaunu pansionātu. Tas viss prasa gan materiāltehniskos ieguldījumus, gan cilvēkresursus, un milzīgs ir prieks par mūsu draugu sniegto palīdzību iestāžu labiekārtošanai un pilnveidošanai daudzu gadu garumā. Lai arī dzīves līmenis Madonas novadā attīstās un paliek arvien labāks, tomēr vajadzība pēc dažādiem sociālajiem pakalpojumiem nemazinās. Tiek meklētas arvien jaunas formas, kā sniegt iedzīvotājiem vēl kvalitatīvāku palīdzību. Viens no piemēriem, ko jau daudzus gadus praktizējam, ir aprūpe mājās, lai senioriem pēc iespējas ilgāk būtu iespēja palikt savā dzīvesvietā, bet, protams, arī vajadzība pēc institūcijām paliek, tādēļ arī uzsāksim jaunā pansionāta būvniecību. Lielāko daļu izmaksu segs Eiropas Savienības līdzfinansējums, bet pārējo ieguldīs pašvaldība.
Arī domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora pievienojās runātājiem, izsakot pateicību par sadarbību daudzo gadu garumā un atbalsta sniegšanu mūsu novada cilvēkiem, piegādājot dažāda veida humānas palīdzības kravas.
Zigfrīds Gora norādīja: – Es domāju, ka visos laikos noteikti būs kāda daļa sabiedrības, kurai mums būs jāsniedz palīdzība. Ilgus gadus esam snieguši atbalstu dažādām iedzīvotāju grupām – senioriem, tiem, kuriem ir grūti adaptēties sabiedrībā un citiem. Zinot to, ka atbalsts ir vajadzīgs daudziem un dažādos veidos, pagājušajā nedēļā devāmies pie saviem draugiem Ukrainā, lai nogādātu viņiem humānās palīdzības sūtījumu. Ukraina ir liela un bagāta valsts, bet šobrīd nonākusi situācijā, kad valda karš, un pamatā visi resursi tiek ieguldīti šajā cīņā par brīvību un neatkarību. Ikdienas dzīvē viņiem pietrūkst savu resursu, tādēļ šie cilvēki lūdz arī mūsu atbalstu. Viņu ikdiena ir daudz satraucošāka, nekā mums – trūkst elektrības, ir ūdens pārrāvumi un nav pamata lietu, kas mums ikdienā ir pavisam pierastas. Jūsu piemērs iedvesmo arī mūs palīdzēt citiem.
Vaijes delegāciju sagaidīja ne tikai domes vadība un vietnieki, bet arī viesģimenes un citi, kas iesaistās, palīdz un jau daudzu gadu garumā uztur sadarbību ar draugiem no Vācijas. Viņu vidū ir arī Velta un Āris Vilšķērsti, kuri apzina visas vajadzības un nodod ziņas partneriem, lai viņi savukārt varētu tālāk organizēt nepieciešamās palīdzības sagādi. Paldies vārdus saņēma arī Laima Garā, kura visus šos gadus uzņēmusi pie sevis humānās palīdzības sniedzējus pilnīgi brīvprātīgi un bez jebkādas palīdzības.
Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris ir viens no tiem studentiem, kurš 1996. gadā nokļuva Vaijē uz apmācību programmu un, pateicoties tam, iepazina turienes iedzīvotājus. Ik pa laikam viņš tur vēl iegriežas, lai paskatītos, kas šajā pilsētā mainījies, bet kas palicis pa vecam, gluži tāpat, kā draugi no Vācijas, kuri katrā tikšanās reizē iepazīst to, kas Madonā noticis. Arī šīs vizītes laikā viesi tika iepazīstināti ar jaunumiem pilsētā, tai skaitā ar dažādām pasaules mēroga sacensībām, kas norisinājās mūsu pilsētā. Savukārt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks un bijušā Varakļānu novada priekšsēdētājs Māris Justs iepazīstināja ciemiņus ar administratīvi teritoriālās reformas norisi, pastāstot, kā tā īstenojusies un kas tās ietvaros mainījies, bet kas paliks nemainīgs.
Jāpiebilst, ka vizītes ietvaros, sadraudzības partneri piegādāja galdus Lubānas veselības un sociālās aprūpes centram, skapīšus, galdus un dažādus palīglīdzekļus slimnieku aprūpei Madonas slimnīcai, kā arī gultas Mārcienas sociālās aprūpes centram.

02.09.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px