Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonā labo bīstamās bedres uz ielām

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 10.01.2022.

Madonā labo bīstamās bedres uz ielām
Burtu lielums

Ceļu uzturētājiem rūpes ziemā sagādā ne tikai sniega tīrīšana un ceļu kaisīšana, bet arī bīstamu bedrīšu lāpīšana. Mūsdienās to iespējams veikt arī ziemas apstākļos – izmantojot aukstā asfaltbetona tehnoloģiju, kas šādos laikapstākļos, kad temperatūra svārstās ap nulli, ir vienīgā metode, ko var pielietot. Pozitīvi ir arī tas, ka pēc veiktajiem darbiem uzreiz var atjaunot satiksmi.

Pagājušajā nedēļā šāda rosība bija vērojama arī Madonas pilsētā, kad īpašumu uzturēšanas dienesta brigāde satiksmei bīstamās bedrītes laboja vairākās ielās ar mērķi uzlabot satiksmes drošību un novērst avārijas situācijas.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris sarunā atzina, ka diemžēl no tā neizdodas izvairīties, sals un atkušņi dara savu, ūdeņi zem asfalta to izcilā ārā – asfalts tiek izrauts, un izveidojas bedre, kas ir jāsalabo, negaidot pavasari, izmantojot remontasfaltu.
– Tas gan ir pagaidu variants, cerēt uz ļoti labu kvalitāti nav pamata, jo šos darbus šobrīd ietekmē mitrums, tiem piemērotāks būtu neliels sals, bet nav jau cita varianta – ir jālabo, jo laikapstākļi ir mainīgi. Siltā laikā remontasfalts neturas, tas ir kā plastilīns – paliek mīksts, līdz ar to pavasarī jāņem ārā un tā vietā jālej karstais asfalts. Patlaban bedres tiek salabotas pie dzelzceļa pārbrauktuves Lazdonas ielā, Raiņa ielā un citviet. Janvārim tas ir raksturīgs, katrā ziņā šis nav pirmais gads, kad tas tiek darīts. Bedrīšu lāpīšanu, kad to ļaus laikapstākļi, veiksim arī turpmāk. Cerams, ka pavasarī izdosies piesaistīt kvalitatīvu kompāniju, lai atjaunotu Saules ielas posmu no tirdzniecības centra „Rimi" līdz „Efejai" un vēl nedaudz tālāk. Bija jau forši, kad gadus desmit varējām braukt pa atjaunotām ielām un no bedrīšu remonta lielā mērā bijām atslābuši, bet pērn diezgan daudz bedrīšu izveidojās Saules ielā uz Cesvaines pusi, kā arī citviet, – pastāstīja Guntis Ķeveris.
Madonas pilsētas pārvaldnieks atzīmēja, ka pagājušajā vasarā veiksmīgi izdevās salabot Jāņa Zābera ielu ar šķembu tehnoloģiju. Viņš arī uzteica SIA „Madonas namsaimnieks", kas pagājušajā rudenī kvalitatīvi veica vairākus pašvaldības pasūtījumus.
Pērn tika izbūvētas ūdens tranšejas, siltumtrase, jauni pieslēgumi. Lai centralizētajai apkures sistēmai varētu pievienot daudzdzīvokļu māju Valdemāra bulvārī 14, kā arī vēl divus objektus, Madonas novada pašvaldība jaunas trases izbūvei piešķīra 30 000 eiro. Darbu kvalitāte esot ļoti laba, līdz ar to vasarā, kad ielu remonts tiks veikts ar karsto asfaltu un apjoms nebūs tik liels, iespējams, iepirkumā varēs piedalīties arī pašvaldības uzņēmums, jo SIA „Madonas namsaimnieks", kam ir specializētā tehnika karstā asfalta liešanai, līdz šim darbus ir veikusi kvalitatīvi.


11.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px