Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Madonā iededz lielo svētku egli

INESE ELSIŅA

Autors • 11.12.2017.

Madonā iededz lielo svētku egli
Burtu lielums

Aizvadītā sestdiena uz bagātām norisēm Madonā pilsētniekus un viesus pulcēja jau no paša rīta. Lai gan centrālās egles iedegšanas mirklis Saieta laukumā bija paredzēts puspiecos pēcpusdienā, ģimenēm ar bērniem darāmā bija pilnas rokas.
Muzejs, kultūras nams, mūzikas skola, mākslas skola, jauniešu centrs „Kubs", Madonas Valsts ģimnāzija, pirmsskolas izglītības iestāde „Priedīte" un viesmākslinieki bija parūpējušies, lai apmeklētājiem kājas, acis un ausis kust un sirsniņās ieplūst pārsteiguma prieks.

– Rīta pusē esam muzejā, vēl plānojam ieiet kultūras namā apskatīt bērnu zīmējumu izstādi, mākslas skolā apmeklēsim šīs skolas darbnīcas, pēc tam sekos egles iedegšanas pasākums, un vakarā gribam doties uz luterāņu baznīcu, kur notiks kora „Juventus" koncerts, – savus plānus „Staram" atklāja madoniete Inese Daugule. Kopā ar bērniem – Agati (pirmsskola) un Matīsu (2. klase) – māmiņa rīta stundas vadīja muzeja izstāžu zālēs.
– Muzejā mums visiem bija ļoti interesanti, – neslēpa Inese. – Ar uzdevumu skrāpēt no papīra krāsu, zem kuras atklājās zīmējums, sastapos pirmo reizi. Ar to aizrāvās gan bērni, gan es pati. Meitai šī ir pirmā reize muzejā, dēls uz izstādēm ir bijis – muzeju apmeklējis gan ar ģimeni, gan kopā ar bērnudārzu un klasesbiedriem.
Vaicāta, vai dienas piedāvājums apmierina, Inese Daugule atbildēja apstiprinoši: – Priecājos, ka visiem ir, ko darīt. Var doties uz dažādām vietām, kas tuvāk dzīvesvietai, un izvēlēties to, kas patīk. Par laimi, arī laikapstākļi uzlabojās, cilvēki izvēlas savu maršrutu un dodas to izbaudīt.
Muzeja piedāvājumam sestdien atsaucās arī tālumnieki – mākslas skolas audzēkņi un skolotāji no Inešiem. – Piedalījāmies radošajās darbnīcās un apskatījām izstādes, – apstiprināja viesi no Vecpiebalgas.
– Jau pulksten 10 pie mums bija bērnu pieplūdums, – vēstīja muzeja pārstāve Danute Vēze. – Nāca ģimenes, brāļi un māsas, brīnišķīgu noskaņu radīja mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumi – cepuri nost! Uzreiz radās svētku atmosfēra, kopības noskaņa, kad gaidām Ziemassvētku brīnumu kopā ar visu pilsētu, ar lieliem un maziem pilsētniekiem. Tas bija tik mīlīgi.
Izrāde „Grinča Ziemassvētki" Madonas kultūras namā pulcēja prāvāko interesentu skaitu, kas pēc tam „izbira" radošajās darbnīcās jauniešu centrā „Kubs" un Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā.
– Mēs šoreiz piedāvājam vairāku pulciņu sarūpēto, – atklāja Madonas bērnu un jauniešu centra pārstāve Vija Pelše. – Pulciņa „Manas iespējas" meitenes piedāvā nofotografēties ar suņiem. Tā kā nākamais ir Suņa gads, tā ir iespēja sarūpēt suvenīrfoto visam gadam. Šī pulciņa dalībnieki dosies arī uz pansionātu, un ikviens uz papīra sunīšiem aicināts uzrakstīt savu novēlējumu vecajiem ļaudīm.
Citā „Kuba" telpā ritēja roku darbi – floristikas darbnīcu te vadīja Kristaps un skolotāja Ieva Repša.
– Mēs piedāvājam zelta zīles un labās suņu sēnes tetovējumu, –
atklāja vadītāji. – Savukārt uz kartona egles mazie rokdarbnieki var salikt skujas un ornamentus un izveidot savu Ziemassvētku rotājumu. Lai viss turētos kopā, ar degošu sveci uzpilinām dekorējumam parafīnu.
Trešā telpa „Kubā" bija iekārtota bērnu vecākiem. – Te notiek defilē nodarbības, – komentēja pulciņa pārstāves Elizabete un Kitija. – Mēs mammām un tētiem pirms svētkiem mācām uzlabot stāju un gaitu. Vecākiem ir jāpaņem spilveni, jāuzliek uz galvas un eleganti jānoiet. Ja to izdara, svētkiem vecāki ir sagatavojušies.
Lai ēkā, jau ienākot, valdītu brīvdienu gaisotne, svētku noskaņu dzīvas mūzikas veidā „Kubā" nodrošināja Jēkaba Sināta ģitārspēle un balss.
Brīnumu izsniegšanai gatavojušies bija arī kultūras nama un Madonas Valsts ģimnāzijas ļaudis. Ģimnāzijas audzēkņi jau tradicionāli piedāvāja Ziemassvētku pastu – bērni te steidza rakstīt vēstules Ziemassvētku vecītim, jo dāvanu gaidas ikvienam šai laikā ir brīnumlielas.
– Lai Ziemassvētki atnāk ne tikai ar dāvanām, ne tikai ar skriešanu pēc tām, bet arī ar mūsu mīlestības apliecinājumu un Bērniņa Jēzus dzimšanas brīnumu, – pirms lielās svētku egles iedegšanas sanākušajiem vēlēja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. Viņš aicināja jauki pavadīt vakaru Saieta laukumā pie dabiski augošās egles, ieklausīties koncerta priekšnesumos un atsaukties Grinča varoņu teiktajam izkustināt rokas, kājas, sasildīties, palēkāt un būt vienkārši priecīgiem.
Piebildīšu, ka no 21. decembra Saieta laukumā sāks darboties Ziemassvētku tirdziņš jeb sajūtu namiņš. Atceries to apmeklēt!

12.12.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px