Iestājoties salīdzinoši siltam laikam, kā to sarunā ar „Staru" arī bija solījusi pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, tā saucamo „zaļo atkritumu" savākšanai arī šopavasar Madonas pilsētā būs pieejami lielie maisi.
Tos var jau saņemt Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļā (Gaujas ielā 37) vai arī pieteikt pa telefonu 29287466. Maisus pēc to piepildīšanas pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļa izvedīs bez maksas.
Šī tradīcija tika iedibināta jau pirms daudziem gadiem, un iedzīvotāji šo iespēju labprāt izmanto gan pavasarī, gan rudenī, pie tam interese ar katru gadu palielinās. Laikapstākļi pie mums ir tik mainīgi un grūti prognozējami, ka reizēm rudenī, pēkšņi uzsniegot sniegam, kaut kas paliek nesavākts vai pat kokiem lapas nepaspēj pilnībā nobirt. Pērn gan bija iespēja teritorijas sakopt un savākt lapas, bet, kā varējām pārliecināties trešdien, šur tur tomēr vēl ir palikušas arī pērnās lapas, jo vai tad citādi vēja brāzmas tās iznēsātu pa pilsētu. Piesakot lielos maisus un sakopjot savas mājas pagalmu, ir iespējams pasargāt arī kaimiņu teritorijas no piedrazošanas.
Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce aicina iedzīvotājus ievērot lielo maisu lietošanas noteikumus un atcerēties, ka tajos drīkst likt tikai un vienīgi zaļo masu: zāli, lapas, nelielus koku zarus (savukārt lielie zari jāsakrauj kaudzē un to izvešana jāpiesaka atsevišķi), tāpat citus dārza atkritumus. Tajos nekādā gadījumā nedrīkst ievietot makulatūru, plastmasas pudeles, stikla taru un citus sadzīves atkritumus, kā arī šīferi, akmeņus, būvgružus, zemi, lielgabarīta priekšmetus utt.
13.04.2018.