Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Līdz svētkiem atjaunos kāpnes

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 16.05.2024.

Līdz svētkiem atjaunos kāpnes
Burtu lielums

Trešdien kārtējā Madonas novada pašvaldības domes uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejas sēdes informatīvajā sadaļā tika apspriests iecerētais kāpņu un strūklakas remonts Madonā, Saieta laukumā.

Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris atzīmēja, ka par situāciju, kāda izveidojusies Saieta laukumā – nepieciešamību veikt tur kāpņu un strūklakas remontu, ir jau ilgi diskutēts gan ar novada pašvaldības vadību, gan Attīstības nodaļas speciālistiem, gan arhitektiem. Pērn jūlija beigās beidza darboties strūklaka Saieta laukumā. Sūkņi pirms tam vairākkārt tikuši remontēti, līdz tie pavisam izgāja no ierindas. To remontā pirms diviem gadiem tika ieguldīti ap 2800 eiro.
– Esam dilemmas priekšā, kā rīkoties turpmāk. Esam uzsākuši sarunas ar vairākiem potenciāliem piegādātājiem, kuri varētu piegādāt šos specifiskos sūkņus (iespējams, pa tiešo no Vācijas). Pavisam nepieciešami divi sūkņi. Papildu neliels finansējums būs nepieciešams arī gruntēšanai, pamatnes izmazgāšanai un pārkrāsošanai zilganpelēkā krāsā, kas, salīdzinot ar tagadējo toni, būs nedaudz tumšāka. Tāpat esam pārrunājuši ar arhitektiem citu risinājumu veiksmīgākai strūklakas darbībai. Gada nogalē plānojam caur Attīstības nodaļu virzīt Saieta laukuma pārbūves projektu, – atzīmēja Guntis Ķeveris.
Viņš uzsvēra, ka patlaban Saieta laukums tiek intensīvi izmantots dažādu pasākumu un aktivitāšu norisei, bet segums, bruģa plāksnes ir nolietojušās un savu laiku nokalpojušas. Ir jau veikta tirgus izpēte vairāku būvnieku vidū par kāpņu atjaunošanu. Vecās plāksnes vismaz 85 % apjomā ir jādemontē, jāveic pakāpienu betonēšana un uz līdzenas virsmas jāuzliek jaunas plāksnes. Līdz kārtējai domes finanšu un attīstības komitejas sēdei 21. maijā nepieciešamais finansējums tiks precizēts, bet pēc provizoriskām aplēsēm kāpņu un strūklakas remontam kopējā summa varētu būt ap 25 000 eiro.
– Laika līdz Madonas pilsētas svētkiem nav palicis daudz, bet pa šīm nedēļām kāpnes, kas ir darbietilpīgākais process, ir iespējams sakārtot. Tur tiks nozāģēta arī nokaltusī egle, sakārtots apgaismojums, – informēja Guntis Ķeveris.
Par to, ka tas ir jāizdara līdz Madonas pilsētas svētkiem, iestājās arī Madonas novada domes deputāts Andris Sakne. To, ka Saieta laukums ir bēdīgā stāvoklī, atzina arī Madonas novada domes deputāts Kaspars Udrass, kas norādīja uz pulētām akmens flīzēm, kur slidenā laikā daudzi krīt, bet daži ir pat guvuši traumas un lūzumus.
– Otrs, kas šajā vietā nav piemērots, ir strūklaka, kas neļauj pilnībā izmantot laukuma funkcionalitāti, līdz ar to ir grūti sarīkot lielus koncertus, tirgus, citas aktivitātes, jo visu laiku ir jādomā par to, lai strūklaka netraucētu to norisi. Veicot laukuma rekonstrukciju un saglabājot strūklaku, būtu jādomā par citu risinājumu, piemēram, to izbūvējot bez baseina, – savu viedokli izteica Kaspars Udrass.
Viņa skatījumā, Saieta laukums tagadējā veidolā savu ir nodzīvojis un ir morāli novecojis. Tās idejas, kas bija aktuālas pirms 18 gadiem, kad tas tika atjaunots, varbūt arī bija okey, bet tagad būtu jāpamaina, un sadarbībā ar arhitektiem jārealizē jauni, laikmetīgi risinājumi, piemēram, sarīkojot jaunu arhitektu plenēru.
Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris atzīmēja, ka tādā griezumā par to arī tiekot domāts, tai skaitā par metu konkursu Saieta laukuma pārveidei un balvām konkursa uzvarētājiem, lai jaunie arhitekti varētu izpausties un Saieta laukums tiktu pārveidots par skaistu, mūsdienu prasībām atbilstošu pulcēšanās vietu. Nākamajā gadā varētu veikt projekta izstrādi, bet vēl pēc gada – arī laukuma pārbūvi. Guntis Ķeveris pauda pārliecību, ka Saieta laukums un pašvaldības ēka tajā nenoliedzami ir ne tikai Madonas pilsētas, bet visa novada vizītkarte, un ka tas beidzamajos gados ir kļuvis par lielo pasākumu norises vietu, kas iedzīvotājiem ļoti patīk. Turklāt jāņem vērā, ka Madonas estrādes rekonstrukcija ir tālas nākotnes jautājums.
Arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls atzina, ka ir jādomā par mūsdienīgu pieeju, pārveidojot Madonas pilsētas centrālo laukumu, un ka labas idejas varot smelties arī Madonas hakatonā, kur tās ir jau izskanējušas, bet vispirms ir jāatbalstot īstermiņa risinājums, atdzīvinot strūklaku un salabojot centrālās kāpnes. Kādi divi gadi noteikti paiešot, kamēr tiks uzsākti būvdarbi Saieta laukumā pie nosacījuma, ja šogad tiks izsludināts metu konkurss.
Arī Madonas novada domes deputāts Gunārs Ikaunieks pauda atbalstu gan īstermiņa risinājumam, pirmām kārtām sakārtojot kāpnes, pa kurām nevarot normāli paiet, gan Saieta laukuma mega pārbūvei nākotnē, ko viena gada laikā gan neesot iespējams izdarīt.

17.05.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px