Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Labo darbu atspulgs hortenzijās

INESE ELSIŅA

Autors • 27.09.2018.

Labo darbu atspulgs hortenzijās
Burtu lielums

Valsts izglītības satura centrs Latvijas valsts simtgadei veltītā pasākumu cikla „Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons" ietvaros skolu jaunatni aicināja iesaistīties labo darbu veikšanā un pieteikties Labo darbu festivāliem.

Tie, kuri vēlējās un bija drosmīgi dalīties ar savu pieredzi, tā iedvesmojot labu darbu veikšanā arī citus, turpinājumā tika aicināti uz pasākumiem reģionos. Kopumā Latvijā šādi festivāli tika organizēti piecās vietās: Zemgalē festivāls notika Jelgavā, 9. maijā; Vidzemē – 26. septembrī pie mums, Madonā; Rīgā festivāls notiks 3. oktobrī; Latgalē tā vieta 12. oktobrī būs Rēzekne, bet Kurzemē festivāls ritēs Talsos, 26. oktobrī.

Skolēnu ieguldījums un darbība aptvērusi visdažādākās jomas, taču pamatideja bija iesaistīties ikvienam un motivēt darīt jēgpilnu un nozīmīgu darbu savai un sabiedrības izaugsmei, atbilstoši pašu interesēm, spējām, izzinātajām vajadzībām.
Sekojot līdzi festivāla norisēm Madonā (plašāku atspoguļojumu „Stars" sniegs laikraksta nākamajā numurā), gribas paust gandarījumu, ka madonieši prot un var organizēt liela mēroga aktivitātes. Darbu smagumu šoreiz iznesa Madonas bērnu un jauniešu centra (BJC) komanda Vijas Pelšes un Daces Sinātes vadībā. Uzņemt 200 Vidzemes skolēnu un skolotāju, piedāvājot gaumīgu, radošu un emocionāli siltu atmosfēru ārēji drēgnā laikā, nav nieka lieta. BJC skolotājiem un audzēkņiem tas izdevās. Kā apliecinājums tam paliks arī redzama zīme – iestādītie 100 hortenziju stādi. 56 no tiem Vidzemes skolēni (trīs no katras komandas) iedēstīja Mūzikas skvērā pie Madonas kultūras namā, 23 stādus – pie Lūgšanu kapelas. Lietus dēļ 21 stādu Madonas BJC pārstāvji un jaunieši no novada jauniešu domes Rīgas ielas Pļaviņu virziena lokveida krustojumā iestādīja nākamajā dienā, kad lietu jau bija nomainījusi saule.
– Ticam, ka ar mīlestību sarūpētās hortenzijas (paldies ainavu arhitektei Agnesei Silupai un īpašumu uzturēšanas dienesta speciālistei Gitai Lutcei) sakuplos un nepārspēti ziedēs, priecējot madoniešus un viesus, – vēsta atbildīgā par festivāla norisi Vidzemē Vija Pelše.


28.09.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px