Madonas novada pašvaldības dome kārtējā sēdē 27. jūnijā nolēma atbrīvot Agri Sāru no Kusas pamatskolas skolas direktora amata ar šī gada 15. augustu.
Deputāte, Izglītības un jaunatnes lietu komitejas priekšsēdētāja Valda Kļaviņa informēja par Madonas novada pašvaldības Aronas pagasta pārvaldē 5. jūnijā saņemto Kusas pamatskolas direktora Agra Sāra iesniegumu ar lūgumu izbeigt darba attiecības un viņa vēlmi doties pelnītā atpūtā – pensijā.
Tika atzīmēts, ka Pasšvaldību likuma 10. panta pirmās daļas 10. punkts nosaka, ka dome ir tiesīga izlemt ikvienu pašvaldības kompetences jautājumu, turklāt tikai domes kompetencē ir iecelt amatā un atbrīvot no tā pašvaldības iestāžu vadītājus, kā arī citas amatpersonas normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos.
Atbildot uz deputāta Kaspara Udrasa jautājumu par turpmāko rīcību, to, vai tiek paredzētas arī kādas reformas, V. Kļaviņa uzsvēra, ka ir iecelts direktora pienākumu izpildītājs. Tikuši uzrunāti vairāki pretendenti, aicinot uzņemties šos pienākumus, un viena no pašu skolotāju vidus ir piekritusi.
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Zigfrīds Gora atzīmēja, ka, iespējams, šī esot arī tā iespēja, kad, mainoties skolas vadībai, iedot arī kādu citu elpu skolai.
– Esam plānojuši iecelt skolas direktora pienākumu izpildītāju, lai saprastu, vai tas ir viņas spēkos. Tas ir pašu cilvēks, kas dzīvo Kusā un kurš labi apzinās esošo situāciju, tāpat jaunos izaicinājumus. Katrā ziņā es ļoti ceru un ticu, ka arī sabiedrība noticēs Kusas skolas nākotnei. Priecē, ka skolēnu skaits ir stabilizējies un tas varētu pat pieaugt, jo ir rezerves, kā tam palielināties, it īpaši ņemot vērā, ka daļa skolēnu no Kusas brauc mācīties uz Madonu, – situāciju raksturoja Zigfrīds Gora, "Staram" precizējot, ka par direktora p. i. iecelta Inese Skraustiņa.
Papildinot viņa teikto, Izglītības un Jaunatnes lietu komitejas priekšsēdētāja Valda Kļaviņa piebilda, ka aizvadītā mācību gada laikā skolēnu skaits Kusas pamatskolā salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem nav samazinājies.
Savukārt Aronas, Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājs Sandis Kalniņš laikrakstam atzīmēja, ka Agris Sārs aiziet pensijā pēc 34 gadiem, ko nostrādājis skolas direktora amatā.
– Jūnijā Agrim Sāram kā Kusas pamatskolas direktoram notika pēdējais izlaidums. Tajā mēs pateicāmies un teicām lielu paldies par ieguldīto darbu tik daudzu gadu garumā, – atzīmēja Sandis Kalniņš.
Viņš atzina, ka tiešas saistības ar skolas turpmāko pastāvēšanu tam nav, ir arī apstiprināta direktora pienākumu izpildītāja, kas arī ir no Kusas skolotāju saimes.
– Liksim galvas kopā un darīsim visu, ko vien varam, lai skola pastāvētu. Šajā pavasarī izdarījām diezgan lielu darbu, lai piesaistītu skolēnus Kusas pamatskolai ar reklāmas kampaņu dažādos veidos, kā arī esam uzlabojuši infrastruktūru – gan pašā skolā, gan tās apkārtnē. Esam arī saimnieciski rīkojušies, lai samazinātu uzturēšanas izdevumus. No pašvaldības puses ir izdarīts maksimums, lai skola pastāvētu, viss pārējais jau ir skolēnu un viņu vecāku rokās, kuru skolu – savā dzīvesvietā vai citur – viņi izvēlēsies. Patlaban tiek komplektēta 1. klase. Mūsu mērķis ir to nokomplektēt tādā apjomā, lai nebūtu jāveido apvienotās klases, – Sandis Kalniņš ir optimistiski noskaņots.
02.07.2024.