Jaunais – 2020. – gads Madonas Saieta laukumā tiks sagaidīts ar uguņošanu gadumijā.
Kā atklāja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, Madonas pilsētas centrālajā laukumā degs tradicionālās 12 lāpas, aizvadot šāgada 12 mēnešus, tāpat tiks iekurts ugunskurs. Viņš sacīja, ka Jaungada sagaidīšanas pasākuma dalībniekiem pirms svētku salūta, kas tradicionāli tiks šauts no bijušās Madonas tipogrāfijas jumta, būs iespēja arī noklausīties Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un Valsts prezidenta Egila Levita uzrunas, bet pirms tām uz lielā ekrāna Saieta laukumā varēs noskatīties arī Madonas novada domes priekšsēdētāja Agra Lungeviča un Madonas pilsētas pārvaldnieka Gunta Ķevera Jaungada apsveikumu, kas kopā ilgs apmēram 10 minūtes, līdz ar to tiem, kuri vēlas tās dzirdēt, Saieta laukumā jāierodas ap pulksten 23.30. Pēc uzrunām un svētku uguņošanas Jaungada sagaidīšanas pasākums turpināsies līdz pulksten diviem naktī.
Vaicāts, kādi jaunumi izmantoti Madonas pilsētas šāgada noformējumā, G. Ķeveris informēja, ka ir ieguldīti līdzekļi arī jaunu vides objektu uzstādīšanā. Spilgtākais no tiem ir izgaismotā, uz plosta uzstādītā 3D egle dīķītī iepretim Madonas kultūras namam, kur savukārt vasarā daudzus priecē lielā strūklaka. Papildu dekorācijas ir arī Priežu kalniņā.
Gatavojoties Ziemassvētkiem un gadumijai, svētku rotās Madonā tērpušās arī daudzas privātmājas. Šogad tikusi apsvērta arī doma rīkot konkursu par skaistāko Ziemassvētku noformējumu. Iespējams, nākamajā gadā šī tradīcija tiks arī atjaunota, vienīgi tādā gadījumā, kā uzsvēra Guntis Ķeveris, ir jānonāk pie konkrētiem uzvarētājiem, un arī balvām ir jābūt daudz iespaidīgākām, nekā tas bija kādreiz, kad labākie saņēma dāvanu karti 50 vai 20 eiro vērtībā.
– Droši vien jāvērtē būtu tikai privātmāju un uzņēmējiem piederošu īpašumu noformējums, bet ne pašvaldību iestādes, jo tādā gadījumā pašvaldība rīkos konkursu un būtībā apbalvos pati sevi, jo līdzekļi balvu iegādei jau tiek paredzēti no pašvaldības budžeta, – atzīmēja Guntis Ķeveris.
Bet, atgriežoties pie sarunas par Madonas svētku rotu, kopumā pilsēta ir skaisti izgaismota. Kā vienmēr uzmanības centrā ir Saieta laukums, kur ir gan lielā egle, gan citi vides objekti un Ziemassvētku noskaņās var tapt ne viens vien foto.
– Protams, ir vēl ko uzlabot un uz ko tiekties, bet neesmu izvirzījis mērķi katru gadu tērēt n-tūkstošus Madonas pilsētas izgaismošanā. Tad jau labāk šos līdzekļus izmantot, īstenojot citas prioritātes, kur šī naudiņa ir vairāk vajadzīga, kaut vai pavasarī atjaunojot kādas kāpnes vai veicot citus uzlabojumus, nekā to atvēlot svētku izjūtas pastiprināšanai uz pāris nedēļām, – atzina Guntis Ķeveris.
Jāpiebilst, ka svētku noformējumā tiek izmantoti arī iepriekšējo gadu dekori.
– Esam jau paši arī piešāvuši roku, izgatavojot dekorus. Nav tā, ka ņemam tikai no ārpasaules. Piedāvājums, protams, ir ļoti plašs, bet tas ir pietiekami dārgs. Ir pašvaldības, kuras šim mērķim atvēl desmitiem tūkstošu eiro, līdz ar to var pasūtīt speciālu dekorējumu firmām, kas nodarbojas ar dekoru izgatavošanu. Tie ir skaisti, bet, kā jau minēju, ļoti dārgi, – uzsvēra Guntis Ķeveris.
Vienīgais, kā pietrūkst, lai Ziemassvētkus izjustu pilnībā, ir sniega baltums. Peļķes un dubļi svētku izjūtu nevairo. Arī izgaismotās mājas un ēkas uz sniega fona būtu daudz izteiksmīgākas un labāk pamanāmas.
27.12.2019.