Madonas novadā atkal mazliet ir pieaudzis ar „Covid-19" saslimušo skaits; kā uzrādīts interaktīvajā kartē, nedēļas sākumā bijuši 92 saslimušie.
Tostarp dzirdēts par to, ka „Covid-19" atkal konstatēts Madonas novada bērnudārzos. Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora komentēja: – Divas grupiņas Madonas bērnudārzā „Priedīte" ir karantīnā, Dzelzavas speciālā skola visa šobrīd ir slēgta. Tur nav daudz saslimušo ar „Covid-19", bet bijuši simptomi. Kā arī bija testi, kas saslimšanu uzrāda, cits tests – neuzrāda, turklāt tur ir darbinieki, kas jau vakcinēti. Īsti nevarēja saprast, bet drošības pēc tika nolemts iestādi uz izslimošanas laiku slēgt; darbs notiek attālināti. Arī Praulienas „Pasaciņā" šobrīd ir ciet divas grupiņas. Otrdien tika ņemti atkārtotie testi, jauno situāciju zināsim trešdien, vai vēl kāds tests neuzrādīs pozitīvu rezultātu. Savukārt ar pansionātiem situācija ir stabilizējusies. Ļaudonā kovids ir pārdzīvots, no 27 klientiem tikai četriem iemītniekiem tests neuzrādīja pozitīvu rezultātu, tātad izslimoja 23. No 12 darbiniekiem „Covid-19" testa rezultāts pozitīvs bija deviņiem.
Kā uzsvēra domes pārstāvis, priecē vismaz tas, ka slimības gaita, cik zināms, saslimušajiem neesot smaga. – Tepat blakus tas „Covid-19" vien ir, jāteic tā – kārtējo reizi. Saprotu, ka cilvēki no tā, visticamāk, jau ir noguruši, tomēr jāturpina ievērot drošības pasākumus un ierobežojumus, – aicināja Zigfrīds Gora.
Tikmēr vakar interaktīvajā kartē par 14 dienu kumulatīvo saslimstību novados uz 100 000 iedzīvotāju uzrādīts, ka Cesvaines novadā ir 6 saslimušie, Ērgļu novadā – 7, Lubānas novadā – 1-5, Varakļānu novadā – arī 1-5.
21.04.2021.