Ar 20. jūliju ir izveidota pašvaldības iestāde – Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienests, kas pamatā turpinās iepriekšējās nodaļas darbu. Izmaiņas vairāk bijušas birokrātiskas, lai iestādi nodalītu no pašvaldības centrālās administrācijas.
Pašvaldības izpilddirektora p. i. Āris Vilšķērsts skaidroja: – Izmaiņas veicām, lai atrisinātu zināmas neērtības vai nesaskaņotību. Īpašumu uzturēšanas nodaļa līdz šim bija pie centrālās administrācijas, tātad visi šoferi, traktoristi, apkopēji, remontstrādnieki un citi bija centrālās administrācijas darbinieki. Šī struktūra strādā diezgan patstāvīgi. Loģiskāks lēmums ir nodalīt to no administrācijas, izveidojot atsevišķu iestādi – Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienestu. Funkcijas gan paliek tās pašas līdzšinējās – te izmaiņu nav. Arī amatu saraksts paliks tas pats, kas iepriekš. Nelielas izmaiņas ir vadības līmenī – nodaļas vadītāja vietā tagad būs dienesta vadītājs; taču algas likme tāpat ir pielāgota mūsu centrālās administrācijas nodaļu vadītāju darba līmenim.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris atzinīgi vērtēja ilggadējās īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājas Gitas Lutces darbu, tāpēc rosināja viņu apstiprināt dienesta vadītājas amatā. – Madonas pilsētā savas darba gaitas viņa sāka jau pirms kādiem 18 gadiem kā pilsētas dārzniece. Ir augusi, attīstījusies; iepriekš pats vadīju īpašumu uzturēšanas nodaļu, bet, man atnākot uz pilsētas pārvaldi, Gita šajā amatā ļoti veiksmīgi ir aizvadījusi jau 12 gadus, –
vadītājas pieredzi un izaugsmi atzinīgi vērtēja Guntis Ķeveris. Tam piekrita arī domes deputāti ar savu balsojumu, par dienesta vadītāju ieceļot Gitu Lutci.
Kā vērtēja viņa pati, darāmais jau ar to nemainīšoties, tomēr juridiskā līmenī atšķirības esot.
– Atbildība, iespējams, nedaudz pieaugs, jo līgumu slēgšana, personāla lietas – varbūt tas būs jaunais izaicinājums. Īpašumu uzturēšanas jomā jaunrade parasti nāk no ainavu arhitektes un projektu ieviešanas nodaļas, bet mūsu uzdevums – uzturēt to, kas radīts. Izveidot ir viens, bet uzturēšana ir ilgstošs un regulārs darbs, – atzina Gita Lutce.
Jautājot par aktualitātēm darbā, viņa vērtēja, ka tas vienmēr atkarīgs no sezonas.
– Šobrīd tā ir zāles pļaušana, puķu dobju ravēšana, laistīšana, tāpat ielu horizontālo marķējumu atjaunošana, bedrīšu labošana. Tam visam pa vidu ir svētki, kad jāizgatavo kādas dekorācijas, jāuzstāda – tas iedod to radošo dzirksti, līdz ar to darbs nav tikai copy-paste. (Smejas.) Kā atzīst arī iedzīvotāji, kopumā pilsēta ir sakopta. Protams, vienmēr jau ir pa kādai sāpju vietai, piemēram, vietām mazdārziņos apkārtne nav tik sakopta, Zābera ielā mazliet izveidojusies nomalīte. Tāpat Laulības graviņā aiz miskastēm regulāri jāseko, lai atkritumus neizvazā tālāk, arī Saules ielā 9 tā pati problēma. Šādām vietām regulāri pārejam pāri, sakopjam, lai tās neveidojas par atkritumu izmešanas vietām. Veiksmīgi, ka, redzot kādas nekārtības, arī iedzīvotāji par tām ziņo. Apsekojot izdodas sakārtot; labais piemērs un sakoptā vide vismaz daļu līdzcilvēku disciplinē. Strādāsim tik uz priekšu, lai kļūtu vēl sakoptāks! – apņēmību aktīvi strādāt pauda Gita Lutce.
23.07.2021.