Madonas novada pašvaldība saņēmusi SIA „Rubate” iesniegumu par bieži sastopamo derīgo izrakteņu — smilts-grants un smilts — ieguvi atradnē „Lode”, Aronas pagastā.
Iesniegumam pievienoti visi nepieciešamie dokumenti atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par zemes dzīļu izmantošanas kārtību. Plānotā ieguve paredzēta nekustamajos īpašumos „Lodes lauki" un „Ielejas", kopējā platībā 23,54 hektāri. Limita laukumos iekļauti smilts-grants krājumi 702 000 m³ un smilts krājumi 178 900 m³, no kuriem daļa atrodas zem gruntsūdens līmeņa. Ieguve paredzēta gan virs, gan zem gruntsūdens līmeņa, to nepazeminot un nenovadot ārpus atradnes. Tiks veikta arī iegūtā materiāla apstrāde – šķirošana un drupināšana -, kā arī izmantota mazgāšanas iekārta ar slēgtā cikla nosēdbaseina sistēmu. Pēc ieguves darbu beigām teritoriju paredzēts rekultivēt, izveidojot ūdenstilpi, meža zemi un lauksaimniecībā izmantojamu zemi.
Pamatojoties uz Attīstības komitejas atzinumu un vienbalsīgu balsojumu novada dome nolēma izsniegt atļauju SIA „Rubate". Atļauja tiek izsniegta pēc valsts nodevas 142,29 eiro apmērā samaksas pašvaldības budžetā.
31.03.2026.