30. decembrī tika aizvadīta Āra Vilšķērsta pēdējā darbdiena Madonas novada pašvaldībā. Noslēdzies 27 darba gadu posms sākumā Madonas pilsētas, tad Madonas novada pašvaldībā kā izpilddirektoram, pēdējos gados – izpilddirektora vietniekam.
Dienu pirms svinīgās atvadīšanās no ilggadējā kolēģa, 29. decembra domes sēdē, deputāts Andris Sakne vērsa klātesošo uzmanību uz to, ka nu jau oficiāli Āris Vilšķērsts dosies pelnītajā atpūtā. Aizvadītā pusotra gada laikā vairākkārt pārcelts termiņš darba attiecību beigšanai.
Jau 2021. gada septembrī, darbu uzsākot jaunajam Madonas novada pašvaldības izpilddirektoram Uģim Fjodorovam, viņa vietnieks Āris Vilšķērsts tika cerējis domē aizvadīt vairs tikai mēnesi, lai darbos ievadītu augstāk stāvošo kolēģi. Tomēr pienākumu termiņš pagarināts līdz 2022. gada 30. aprīlim, tad – līdz 30. decembrim. Tas tika pamatots ar nepieciešamību nodrošināt papildu vadības procesus, tā kā joprojām notika virkne ar administratīvi teritoriālo reformu saistītu pasākumu, arī uzsāktā pašvaldības kapitālsabiedrību reforma.
Āris Vilšķērsts aprēķinājis, ka 30. decembrī beidzot apritējuši 27 gadi, 3 mēneši un 17 dienas, kopš viņš strādā izpilddirektora amatā – kopš vien faktiski šāds amats pašvaldībā izveidots.
– Pilsētas domē savulaik pieņēma darbā, tā visu šo laiku esmu strādājis, kā esmu mācējis; ceru, ka pietiekami normāli, ja reiz tik ilgi amatā esmu palicis. (Smaida.) Citās pašvaldībās varbūt izpilddirektori vairāk iesaistās politisko partiju darbībā, tur arī mainība lielāka, es esmu centies palikt neitrāls, darīt to, kas izpilddirektoram pēc likuma jādara. Jābūt kā padomdevējam un palīgam deputātiem lēmumu pieņemšanā, lai nepieņem nelikumīgus lēmumus un varbūt kādreiz rastu labākus lēmumus likumīgu darbību ietvaros. Tāds tas darbs ir bijis, ceru, ka esat palikuši apmierināti ar to, ko esmu līdz šim darījis. Kā jau darba gaitas beidzot, jādomā, kā dzīvot tālākos gadus, nodarboties. Ar priekšsēdētāju esam vienojušies arī, protams, ar jūsu akceptu, ka palieku iepirkumu komisijas priekšsēdētāja darbā, arī izsoļu komisijā. Ja nākotnē kaut kādā veidā varēšu būt noderīgs uz nepilnu darba laiku, tādu iespēju varētu izmantot, – to, ka pavisam ar kolēģiem neatvadās, bet tomēr beidz aktīvākos darba pienākumus pašvaldībā, pauda Āris Vilšķērsts. Domes pārstāvji, savukārt, veltīja pateicības vārdus sava amata profesionālim par viedumu, pašaizliedzīgi veikto darbu, kam labākais pierādījums, visticamāk, arī bijusi ilgā nevēlēšanās viņu "laist prom" pelnītajā atpūtā.
3.01.2023.