Madonā, Saules un Poruka ielas krustojumā, šobrīd pēc cita režīma notiek gājēju plūsmas organizēšana, jo sabojājušies īpašie sensori. Tiem pieskaroties ar roku, tika iedegta zaļā gaisma gājēju luksoforā, taču šobrīd ierīces nedarbojas; tā laikrakstu „Stars" informēja iedzīvotāji.
Tādējādi luksoforos gaismas nomainās pēc ieprogrammēta laika, nevis pēc gājēju pieprasījuma, kā tas bija iepriekš, skaidroja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja Gita Lutce.
– Gājēju sensoru pogas bija sabojājušās, tādēļ ir pasūtītas jaunas – tuvākajās dienās tās arī varēsim nomainīt. Bieži vien iedzīvotāji pieiet un sensoram nevis uzliek roku, bet gan mēģina piespiest vai uzsist, tādēļ pogas šad tad bojājas, – Gita Lutce komentēja.
Kamēr sensori nedarbojas, kustība šajā krustojumā darbojas šādi – Saules ielas luksoforos transportlīdzekļiem deg zaļā gaisma, taču, tiklīdz pa Poruka ielu tuvojas transportlīdzeklis, luksofors pārslēdzas uz sarkano un palaiž satiksmes plūsmu no Poruka ielas. Savukārt gājēju luksoforos zaļā gaisma iedegas ik brīdi pēc noteikta laika perioda.
Jāatzīst, ka, pamanot „jauno kārtību" šajā krustojumā, nodomāju, ka tā ieviesta ar nodomu, lai „Covid-19" laikā gājējiem ar rokām nav lieki jāpieskaras „koplietošanas" virsmām.
Gita Lutce atbildēja: – Nē, tas ir bojājums. Tiks atjaunota iepriekšējā kārtība, kad uz Saules ielas deg zaļais, Poruka iela ir pēc satiksmes plūsmas un zaļā gaisma gājējiem – pēc pieprasījuma.
Šai saistībā, lai novērstu turpmākus sensoru bojājumus, īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja atgādināja, ka uz ierīcēm roka ir tikai jāuzliek – nekas nav jāpiespiež vai jāuzsit. – Laikam esam pieraduši, ka kaut kas nopīkst, parādās, iedegas vai uzreiz ir kāda darbība. Iespējams, tādēļ cilvēki nesaprot, vai poga nostrādājusi, jo šiem sensoriem pietiek tikai pieskarties, – secināja Gita Lutce.
8.01.2021.