27. novembrī tika aizvadīta Madonas novada, Ērgļu novada, Lubānas novada, Cesvaines novada apvienojamo pašvaldību deputātu kopsapulce, „Staru" informē Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Kazakevičs.
Tajā, piedaloties 27 deputātiem no četriem novadiem, tika ievēlēti 9 jaunizveidojamā Madonas novada vēlēšanu komisijas locekļi.
Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 4. punktu – lai 2021. gada pašvaldību vēlēšanas nodrošinātu tajos novados, kurus skar administratīvo teritoriju apvienošana, līdz 2020. gada 1. decembrim pašvaldību domēm ir jāsasauc visu apvienojamo pašvaldību deputātu kopsapulce, kas ievēlē novada vēlēšanu komisiju. Deputātu kopsapulci ierosina sasaukt un vada tās pašvaldības domes priekšsēdētājs, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits atbilstoši aktuālajiem Iedzīvotāju reģistra datiem. Ievēlējot novada vēlēšanu komisiju, katras pašvaldības domes deputātu balsu skaits ir proporcionāls konkrētās pašvaldības iedzīvotāju kopskaitam.
Kā esam informējuši iepriekš, 16. oktobrī Madonā pirmajā kopsapulcē tikās jaunveidojamā Madonas novada deputāti. Sēdē tika vienbalsīgi nobalsots par jaunas vēlēšanu komisijas izveidošanu, kas pārraudzītu jaunā Madonas novada pašvaldības vēlēšanas.
Jaunveidojamā Madonas novada teritorijā pēc šābrīža Centrālās vēlēšanu komisijas datiem 2021. gada pašvaldību vēlēšanu nodrošināšanai darbosies 24 vēlēšanu iecirkņi (esošajā Madonas novadā – 18 iecirkņi, Lubānas novadā – viens iecirknis, Cesvaines novadā – divi iecirkņi, Ērgļu novadā – trīs iecirkņi). Novada vēlēšanu komisija vada un uzrauga iecirkņu komisiju darbību un veic citas normatīvajā regulējumā noteiktās darbības.
Tika nolemts noteikt jaunveidojamā Madonas novada vēlēšanu komisijas skaitlisko sastāvu – 9 komisijas locekļi, kas nodrošinātu lielāku iespēju komisijā pārstāvēt visus esošos novadus, kā arī izsludināt vēlēšanu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanās termiņu līdz šāgada 30. oktobrim (ieskaitot). Vēlēšanu komisijas locekļu kandidāti pieteikumus varēja iesniegt: Madonas novada pašvaldībā; Ērgļu novada pašvaldībā; Cesvaines novada pašvaldībā; Lubānas novada pašvaldībā.
Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Kazakevičs informē, ka līdz 2020. gada 30. oktobrim tika saņemti 9 vēlēšanu komisijas locekļu kandidātu pieteikumi, no tiem – viens pieteikums uz vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amatu.
Novadu domju deputāti 27. novembrī pauda vienbalsīgu atbalstu visiem kandidātiem. Par Madonas novada vēlēšanu komisijas locekļiem ievēlēti: Evita Zāle (komisijas priekšsēdētāja), Ārijs Krūms, Kristīna Gribonika, Velta Vilšķērste, Ilze Pleša, Egija Romanovska, Artūrs Plešs, Juris Aperāns un Klinta Galeja.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs skaidro, ka jaunizveidojamā Madonas novada vēlēšanu komisijas kompetencē ietilps tikai viens uzdevums – 2021. gada pašvaldību vēlēšanu sagatavošana apvienotajā novadā.
Jāņem vērā, ka jaunā novada vēlēšanu komisija darbojas saskaņā ar Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu, ciktāl tas nav pretrunā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu.
Jāpiebilst, ka, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, plānots izveidot Madonas novadu ar administratīvo centru Madonu, apvienojot Madonas, Cesvaines, Ērgļu un Lubānas novadu. Cerības apvienoties ar Madonas novadu nav zaudējuši arī varakļānieši, bet tas būs atkarīgs no Satversmes tiesas lēmuma.
08.12.2020.