Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ierok hidrantus sniega depozīta veidošanai

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 27.10.2020.

Ierok hidrantus sniega depozīta veidošanai
Burtu lielums

Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" turpina strādāt, lai jau šajā ziemas sezonā izveidotu sniega depozītu un varētu nodrošināt trases ar mākslīgā sniega krājumiem dažādos mainīgos laikapstākļos.

Patlaban jau izveidotajā laukumā strādā un hidrantu izbūves darbus veic SIA "Hydra Baltic" tehnika, paralēli SIA "Eglaines" gādā par to, lai arī šajā sniega depozīta laukumā būtu apgaismojums, pievieno elektrību, lai varētu darbināt sniega ražošanas tehniku. Darbus plānots pabeigt līdz novembra beigām.

Pagājusī siltā ziema visus slēpošanas trašu saimniekus padarījusi "tramīgus", jo dabiskā sniega nebija, un ir vajadzīgs sals, mīnusi, lai varētu sākt ražot mākslīgo sniegu.
Sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks, cerot, ka šogad būs ziema kā ziema ar sniegu un salu un gaisa temperatūra ziemā tomēr ļaus darboties un saražot arī mākslīgā sniega krājumus, par iecerētajiem darbiem pastāstīja: – Laukums sniega deponēšanai jau bija izveidots iepriekš, būvējot jauno biatlona šautuvi. Paredzētie darbi bija iekļauti investīciju programmā, un šogad darbs tiek pabeigts. "Smeceres silā" sniega deponēšanai izveidotajā laukumā patlaban tiek pievilkti hidranti, pagarināta hidrosistēma, kas tika izveidota jau pirms diviem gadiem, lai ziemā šajā vietā varētu ražot mākslīgo sniegu. Mūsu sporta un atpūtas bāzes rīcībā ir četri sniega lielgabali. Arī deponēšanai paredzēto sniega daudzumu plānots saražot mākslīgi un glabāt atbilstīgos apstākļos. Daļēji jau ir sagatavota šķelda, lai varētu nosegt potenciālā sniega kalnu, bet vēl šķeldas pietrūkst. Pēc tam, kad radīsies vajadzība, šos sniega krājumus jeb depozītu varēsim izmantot dažāda ranga sacensību rīkošanai slēpošanas trasēm – sniega uzklāšanai vietās, kur tas ir vajadzīgs.
Vēl ir rudens, un pirms ziemas sezonas notiek sagatavošanās darbi, tehnikas apkope, lai brīdī, kad parādīsies sals, varētu sākt darbināt sniega pūtējus. Tehnika vairs nav jauna, ir ar stāžu. Paļauties, ka būs dabiskais sniegs, tomēr nevar.
Par to, kā var saražot mākslīgo sniegu un vēl nodrošināt tā krājumus, pieredze gūta kaimiņvalstī Igaunijā, kur gan Otepē sporta bāzē, gan Jolumē sniega deponēšana notiek jau daudzus gadus un nav nekas jauns. Tas varbūt Madonā ir jaunums. Nelielu eksperimentu jau veicām, bet sniega apjoms bija neliels, un toreiz tas nebija arī mākslīgi saražotais sniegs, ko deponējām, bet gan tas, kas tika savākts pēc bagātīgās snigšanas. Ir skaidrs, ka deponētā sniega apjomu vajadzētu krietni lielāku, jo dažādu apstākļu dēļ ir arī zudumi.
Uz vaicājumu, kā sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils" darbojas vīrusa "Covid-19" ierobežojumu ielenkumā, Gunārs Ikaunieks atbildēja: – Apmeklētājiem sils un trases ir pieejamas, var pastaigāties, skriet, braukt ar rolleriem. Ir iespējas ieiet arī lielajā sportistu mājā, bet pēc visiem noteikumiem – sejas maskā. Aizliegts lietot ģērbtuves un dušas, kas ir slēgtas. Līdz pulksten 20 vakarā trases ir apgaismotas, tās var izmantot sporta nodarbībām.


28.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px