Gaidot svētkus, sestdien, 8. decembrī, visas dienas laikā Madonas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem bija iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs un apmeklēt pasākumus, bet pēcpusdienā Saieta laukumā visi tika aicināti uz pilsētas egles iedegšanu.
Gan Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, gan J. Simsona Madonas mākslas skolā ikviens interesents tika aicināts uz radošajām darbnīcām. Maziem un lieliem bija iespēja gatavot skaistas apsveikuma kartītes, iesaistīties dekoru veidošanā no zariem un dzijas, kā arī iemēģināt, kā darbojas podnieka virpa, veidojot zīmējumus.
Vienu no darbnīcām J. Simsona Madonas mākslas skolā vadīja skolotāja Daiga Pilsuma.
– Priecājos, ka tiek organizētas šādas darbnīcas un tajās ir iespēja iesaistīties ikvienam interesentam. Šoreiz gatavojām apsveikuma kartītes. Manuprāt, tās ir vieglāk izgatavot un, tuvojoties svētkiem, tās vienmēr noder, lai iepriecinātu sev tuvos cilvēkus. Un arī pašiem dalībniekiem paliek atmiņas. Atsaucība un interese bija, līdz ar to, pēc manām domām, radošā nodarbe ir izdevusies, – atzina Daiga Pilsuma.
Dažādas aktivitātes notika arī jauniešu centrā „Kubs", bet vislielāko prieku sagādāja rūķi un Ziemassvētku vecītis, kas šogad ieradās, lai palīdzētu iemirdzēties pilsētas eglei.
Ar dziesmām, teatrālu uzvedumu un rotaļām rūķi priecēja visus interesentus, īpaši mazākos svētku dalībniekus, radot prieku, smieklus un Ziemassvētku izjūtu.
Uzrunājot sanākušos, Ziemassvētku vecītis vēlēja, lai šis brīnišķīgais adventa laiks ir skaists, balts un sirsnīgs. Ir jāpārdomā, ko esam paspējuši izdarīt, kas ir piemirsts un ko noteikti vēl var paspēt izdarīt. Bet atvadoties visiem vēlēja labu jauno gadu un lielu Cūkas laimi, jo nākamais ir Cūkas gads. Lai piepildās visas ieceres, lai ir laba veselība, mīlestība, paklausīgi bērni un laimīgi svētki!
Savukārt pirms egles iedegšanas Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris sacīja: – No rīta likās, ka Grinčs ir mazliet nozadzis to Ziemassvētku izjūtu, bet rūķi ieradās ar sniegu un īsto noskaņu. Līdz ar to tiek radīta svētku izjūta ikvienam, un ir prieks par kuplo skatītāju pulku. Šovakar esam sanākuši, lai greznotu pilsētas egli.
– Un tieši kopā tas sanāks vislabāk. Ceru, ka visiem šis Ziemassvētku gaidīšanas laiks saglabāsies tikpat jauks kā šis vakars. Un novēlu klusu un mierīgu adventa laiku. Lai būtu jautri un jestri Ziemassvētki! – vēlēja Guntis Ķeveris.
Spītējot laikapstākļiem, pasākums pulcēja kuplu apmeklētāju pulku. Bērni priecājās un līksmoja rotaļās. Uz pilsētas egles iedegšanu savus mazbērnus no Bērzaunes pagasta bija atvedusi Indra un atzina, ka šo pasākumu apmeklē katru gadu.
– Ziemassvētki ir īpaši svētki mūsu ģimenē. Tiek ievērotas tradīcijas, iepriecināti mazbērni. Lai viņiem radītu tuvojošos svētku izjūtu, katru gadu braucam uz Madonu, uz egles iedegšanu. Bērni ir sajūsmināti un ar prieku iesaistījās arī rotaļās. Ir ļoti svarīgi laiku pavadīt kopā, jo tas gan stiprina ģimeni, gan pozitīvi iedvesmo. Kā jau iepriekšējos gados, arī šoreiz pasākums bija skaists. Lai gan no rīta nebijām pārliecināti, ka brauksim, jo laikapstākļi neliecināja par svētku noskaņas tuvumu, vakars ir izdevies lielisks. Krītošais sniegs radīja prieku un īstās izjūtas, ka Ziemassvētki tuvojas. Gribas, lai arī svētkos ir sniegs, apsniguši koki. Lai katrā mājā valda saticība, smaržo piparkūkas un tuvie cilvēki ir kopā! – novēlējumos dalījās Indra.
Savukārt pasākumā pirmo reizi bija Anda ar meitiņu Alisi. – Šogad pirmo reizi apmeklēju egles iedegšanas pasākumu, jo meita vēl maza un līdz šim nebija izrādījusi vēlēšanos. Ne mirkli nenožēlojam, ka atnācām, jo bērnam ļoti patika rotaļas un dziesmas. Esam ieplānojušas apmeklēt arī Ziemassvētku tirdziņu. Un paši ģimenē cenšamies radīt svētku izjūtu, gan lasot grāmatas, aizdedzot sveces adventa vainagā, gan cepot piparkūkas un gatavojot rotājumus svētkiem. Šovakar īpašu noskaņu radīja lēni krītošās sniegpārslas. Pozitīvs pasākums un tikpat priecīgas emocijas ir gūtas no tā, – sacīja Anda.
11.12.2018.