Iepriekš laikrakstā „Stars" informējām, ka Madonas bērnudārzos „Kastanītis" un „Priedīte" rotaļu laukumi ilgāku laiku stāvēja izjaukti tajos joprojām notiekošo un laikā nepabeigto labiekārtošanas darbu dēļ. Šāda situācija izveidojusies tādēļ, ka uzņēmējs-būvnieks bija nonācis finansiālās problēmās, tā jau iepriekš Madonas novada pašvaldības domi informēja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Jūlija beigās Madonas novada pašvaldības domei optimistiski tika solīts, ka nupat jau darbi uzsāksies, būvnieks arī parādījies objektos. Tomēr pagājis augusts, puse septembra, un darbi joprojām nepabeigti.
27. augusta domes sēdē jautājums par bērnudārzu „Kastanītis" un „Priedīte" rotaļu laukumiem tika aktualizēts atkārtoti. Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris deputātiem skaidroja: – Jā, tā tika optimistiski solīts, bet darbi tomēr nav notikuši, tieši saistībā ar gumijas seguma ieklāšanu. Uzņēmējam tiks prasīts atgriezt avansa iemaksājumu. Tā arī pie sevis neesmu sagaidījis atbraucam, būvnieks vairākkārt ir zvanījis, apgalvo, ka grūtības iegādāties gumijas segumu.
Deputāti pat pieļāva iespēju, ka jālauž līgums ar darbu veicēju, cenšoties atrast citu pakalpojuma sniedzēju. Tomēr tas nozīmētu, ka līdz gada beigām laukumus, visticamāk, neizdotos pabeigt, jo būtu jārīko arī jauns iepirkumu konkurss.
– Darba ziņā profesionāļi to varētu paveikt divās dienās, lielākā daļa sagatavošanās darbu ir paveikti, bordējums, daļēji savesta smilts, jāatved sīkšķembas, jāuzber un jāpieblietē. Tad var liet gumiju. Kādēļ tāda situācija ar šo uzņēmēju radusies, diemžēl grūti pateikt, iepriekš bijusi laba pieredze, – komentēja Guntis Ķeveris. Viņš secināja, ka līguma laušana šobrīd tomēr nebūtu optimālākais variants: – „Priedītē" kaut kas jau ir izdarīts, „Kastanītī" vajadzētu vismaz sakārtot grantēto daļu, lai uzreiz varētu liet gumiju, kolīdz ir labs laiks. Tādu sola nākamnedēļ, kad it kā arī solīts šo gumiju ieklāt pēc kārtējās sarunas ar būvniekiem. Līdz ar to ir cerība, ka līdz septembra beigām laukumiņus tomēr varētu pabeigt. Savukārt, ja tiek lauzts līgums, pat līdz gada beigām laukumiņus noteikti nepabeigtu, jo būtu jāmeklē jauns būvnieks, jāslēdz jauni iepirkumi, līgumi. Šobrīd nemaz nav alternatīvas. Pieļauju, ka problēmas esošajam būvniekam sagādā darbaspēka trūkums – un šādu problēmu redzam 90% no pilsētā iesāktajiem darbiem, ka tie kavējas cilvēku trūkuma dēļ. Ir projekti, objekti, bet būvnieku vai cilvēku, kas strādātu, trūkst. Arī būvnieks ir apzinājis apkārtējos uzņēmumus, kas ar to nodarbojas, meklējot palīdzību, bet visiem savu darbu un objektu pilnas rokas. Tādēļ principā jāsakož zobi un jācer, ka būvnieks darbus tomēr pabeigs.
Viņš piebilda, ka visos bērnudārzos pārsvarā ir smilšu vai dabiskais segums rotaļu laukumiņos, līdz ar to esošos laukumiņus bērnudārzā „Priedīte" un „Kastanītis" audzinātāju uzraudzībā bērniem varētu ļaut izmantot arī šobrīd, brīžos, kad tajos nenotiek būvdarbi. Tikmēr uz uzlaboto gumijas segumu vēl jāuzgaida.
18.09.2020.