Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Iecelta Ērgļu vidusskolas direktore

LAURA KOVTUNA

Autors • 01.08.2022.

Iecelta Ērgļu vidusskolas direktore
Burtu lielums

Jūnija beigās Madonas novada pašvaldības dome izsludināja Ērgļu vidusskolas direktora amata konkursu, kurā tika saņemti triju pretendentu pieteikumi. Konkursa komisija, veicot izvērtēšanu un intervijas, apstiprināšanai amatā tālāk virzīja Gaļinu Kraukli no Aizkraukles kā visvairāk punktu guvušo kandidāti.

Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Uģis Fjodorovs informēja, ka pretendenti pieteikušies no Aizkraukles, Varakļānu un Ērgļu puses. Pēc atbilstības konkursa noteikumiem izvērtēšanas katrs aizvadījis aptuveni 45 minūšu garas intervijas ar konkursa komisijas locekļiem. – Bija gan standarta jautājumi, lai varētu salīdzināt, gan arī katram kandidātam kādi individuāli jautājumi. Konkrētā kandidāte pārliecināja ar to, ka viņai ir iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā, kā arī intervijas laikā sevi labi parādīja, – vēstīja Uģis Fjodorovs.
Iepazīstinot ar sevi, Gaļina Kraukle atklāja, ka dzīvo Aizkraukles novada Vietalvas pagastā. Pēc pamatizglītības viņa ir dabaszinību un ģeogrāfijas skolotāja, pieredze pedagoģijā ir nu jau 22 gadi, no kuriem 10 bijuši par pamatskolas, pēc tam sākumskolas direktori.
– Vidusskolas vadīšana ir savs nelielais izaicinājums, jo iepriekš vidusskolā neesmu strādājusi. Toties Ērgļi man nav sveši; 32 gadus dzīvojot šai pusē, Ērgļos esmu bijusi gan uz kultūras pasākumiem, gan vēl profesionālās vidusskolas laikā esmu tajā bijusi uz eksāmeniem. Pirms sūtīt savu pieteikumu konkursā, biju aizbraukusi iepazīt Ērgļu vidusskolu. Nevēloties mainīt dzīvesvietu, Ērgļi ir aptuveni 30 kilometru attālumā, kas bija viens no apsvērumiem pieteikties šajā amatā. Pēdējos gadus biju ģimenes atbalsta centra „Dzeguzīte" vadītāja. Tā kā iepriekš strādāju ģimenes atbalsta centrā, kur bija bērnunams, esmu pieredzējusi dažādas stresa situācijas, līdz ar to grūtības nebaida. Svarīgākais ir savstarpējā sadarbība, prasme izrunāt kādas situācijas un vēlme nemitīgi mācīties, – par izvēli kļūt par Ērgļu vidusskolas direktori pastāstīja Gaļina Kraukle.

Jautāta par to, kādu saredz Ērgļu vidusskolu un iespējamos izaicinājumus jaunajā amatā, viņa iesākumā uzteica iepriekšējās direktores profesionālo darbu.
– Balstīšos uz pamatnostādnēm, kas skolā jau ir, nekādas krasas izmaiņas neveikšu. Esot iekšā kolektīvā, situāciju skaidrāk redzēšu uz vietas, un noteikti ne viena pati pieņemšu kādus lēmumus. Konsultēšos gan ar darbiniekiem, gan vecākiem. Kā pamatu saredzu sadarbošanos ar skolēniem, vecākiem, uz to jābalstās primāri. Viennozīmīgi – izglītības kvalitāte. Ir ļoti svarīgi saglabāt vidējo izglītības posmu skolā. Liels darbs būs skolas stadions, kam izstrādāts projekts, vēl nebija iespējas ar to iepazīties, tas būs viens no pirmajiem darbiem. Bet pats svarīgākais būs sagatavot skolu 1. septembrim. Personīgais izaicinājums varētu būt attālinātā mācīšanās, ko jau iepriekšējos divus gadus esmu pieredzējusi no cita skatu punkta – meita mācīsies 12. klasē. Saredzēju, ka tas bijis grūti visiem, gan pašiem bērniem, gan vecākiem, gan skolotājiem. Uzskatu, ka pedagogiem vajadzīgs ļoti liels atbalsts, lai varētu strādāt, lai jūtas pietiekami novērtēti un saprasti. Esmu atvērta sadarbībai ar Ērgļu apvienības pārvaldi, Madonas novada pašvaldību un arī izglītības nodaļu, lai tālāk kopīgi strādātu, – pauda Gaļina Kraukle.

28. jūlija domes sēdē ar izvirzīto direktora kandidāti iepazinās arī Madonas novada domes deputāti, uzdodot interesējošos jautājumus, tostarp par nostāju sporta laukuma izbūvē, tikšanos ar vidusskolas kolektīvu, darba stilu konfliktsituāciju risināšanā.
Deputāts Māris Olte mudināja neaizmirst arī par aktīvu iesaistīšanos skolas vides uzlabošanā, projektu īstenošanu. Gaļina Kraukle apstiprināja, ka plāno darboties arī šai jomā un sadarboties ar novada pašvaldības attīstības nodaļu.
Deputāte Valda Kļaviņa un Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre, kuras bijušas arī konkursa komisijas locekles, pauda atbalstu Gaļinas Kraukles piemērotībai šim amatam – gan pēc saņemtajām atbildēm uz konkrētiem jautājumiem par izglītības jomu, gan augstāko saņemto punktu skaitu konkursa novērtējumā, gan pozitīvajām atsauksmēm no iepriekšējiem kolēģiem. Deputāti vienbalsīgi apstiprināja viņu par Ērgļu vidusskolas direktori; amatu plānots uzsākt ar 15. augustu.

2.08.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px