Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ieceļ amatā Kalsnavas pamatskolas direktori

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 24.08.2023.

Ieceļ amatā Kalsnavas pamatskolas direktori
Burtu lielums

Otrdien, 22. augustā, Madonas novada domes ārkārtas sēdē par Kalsnavas pamatskolas direktori tika iecelta Sarmīte Kukāre-Vorslava.

– Jautājums par iecelšanu Kalsnavas pamatskolas direktores amatā ir steidzams, jo 1. septembris jau klauvē pie durvīm, – domes ārkārtas sēdes sasaukšanu pamatoja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs. Savukārt Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne informēja par vairākām izmaiņām novada izglītības iestāžu vadībā, uzsākot jauno mācību gadu, tai skaitā Kalsnavas pamatskolā, kur uz direktora amatu tika izsludināti divi konkursi.
– Pirmajā reizē nepieteicās neviens, bet otrais konkurss ir vainagojies ar rezultātu. Šobrīd uz šo amatu mums ir pretendents no pedagogu vidus – cilvēks, kas vēlētos turpināt savu karjeras izaugsmi, un tā ir Sarmīte Kukāre-Vorslova. Komisija izvērtēja pretendentes atbilstību izvirzītajām prasībām, un viņa ieguva konkursa nolikumā noteikto punktu skaitu, lai tālāk tiktu virzīta uz domes sēdi iecelšanai Kalsnavas pamatskolas direktores amatā, – atzīmēja Solvita Seržāne.
– Kalsnavas pamatskola ir mana dzimtā skola, ar kuru esmu saistīta no sešu septiņu gadu vecuma. Būtībā tā ir arī mana vienīgā darbavieta, un man tā ir sirdij ļoti tuva. Kalsnavas pamatskolā par latviešu un angļu valodas skolotāju esmu nostrādājusi 20 gadus. Uzskatu, ka esmu profesionāli ļoti izaugusi un metodiski spēcīga skolotāja, bet visas iespējas ir vēl augt, – iepazīstinot ar sevi, sacīja Sarmīte Kukāre-Vorslava.
Piedalīties konkursā uz šo amatu viņa piekritusi, jo, veicot pedagoga pienākumus, ir pamanījusi lietas, ko skolā vajadzētu pilnveidot.
– Vienmēr esmu darījusi vairāk, kā prasa tikai skolotāja pienākumi. Esmu iesaistījusies dažādās aktivitātēs, sniegusi priekšlikumus, kā uzlabot skolas dzīvi, iestājusies par skolēnu piedalīšanos mācību priekšmetu olimpiādēs, jo arī tad, kad neiegūst godalgotu vietu, ir ļoti svarīgi, lai bērns tiktu novērtēts. Katrā ziņā vienmēr esmu interesējusies par to, kas skolā notiek, – uzsvēra Sarmīte Kukāre-Vorslava.
Viņa sevi raksturoja kā atbildīgu cilvēku, kurš jebkuru darbu cenšas paveikt, cik vien labi varot: – Esmu pozitīvi domājoša, man ir labas komunikācijas prasmes, cenšos nodibināt kontaktus ar apkārtējiem cilvēkiem un aplam nekonfliktēt.
Sarmīte Kukāre-Vorslova atzina, ka Kalsnavas pamatskolā liels izaicinājums šajā mācību gadā būs tas, ka tā tiek apvienota ar bērnudārzu un pirmo reizi būs jārealizē arī pirmsskolas izglītības programma.
– Esmu izlasījusi Izglītības likumā visu, kas jādara direktoram. Ir skaidrs, ka būs jāmācās ļoti daudz, tāpēc ceru arī uz pašvaldības izglītības nodaļas atbalstu, kas tiek solīts. Mums noteikti ir nepieciešams vairāk popularizēt gan skolas, gan pirmsskolas izglītības iestādes vārdu, un ne tikai skolas mājaslapā. Pirms diviem gadiem es brīvprātīgi aizsāku iniciatīvu par skolas lapu feisbukā, lai informācija par to, ko darām, kas mēs esam, izskanētu plašāk. Būtībā jau darām diezgan daudz, tikai varbūt mēs par maz informējam sabiedrību, kas notiek Kalsnavas pamatskolā. Pie tā ir jāturpina strādāt, tāpat arī pie sadarbības ar vietējām iestādēm, uzņēmumiem, kuru Kalsnavas pagastā ir ļoti daudz, – darāmos darbus ieskicēja skolas direktores amata pretendente.
Viņa īpaši akcentēja nepieciešamību pilnveidot sadarbību ar vecākiem, lai būtu jūtams, ka vecākiem patiešām interesē, kas notiek Kalsnavas pamatskolā, kas notiek ar viņu bērniem, un varbūt viņi nāktu ar kādu iniciatīvu, lai dzīvi skolā padarītu interesantāku.
– Man ir liels prieks, ka skolas 1. stāva gaiteņos tiek veikts remonts. Tas būs liels ieguvums, jo uzlabosies emocionālā vide un bērniem tas ļoti patiks. Uz telpām 1. stāvā bērni nāk bez telefona un tur viņi mācās savā starpā komunicēt, arī kontrolēt savas emocijas starpbrīžos un pēc stundām spēlējot dažādas spēles. Sakārtota vide varētu arī veicināt skolēnu skaita palielināšanos, to, ka zustu vēlme doties uz citu skolu, – uzsvēra Sarmīte Kukāre-Vorslova.
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora pateicās Sarmītei Kukārei-Vorslovai par iedrošināšanos, dalību konkursā un patriotismu pret savu skolu, vietu, kur dzīvo.
– Esmu pārliecināts, ka ar savu mērķtiecību, gribu un pozitīvismu Sarmīte ļoti veiksmīgi tiks galā ar jaunajiem amata pienākumiem. Tas nebūs viegli, bet es jums ticu, – sacīja Zigfrīds Gora, aicinot kolēģus atbalstīt konkursa uzvarētājas iecelšanu Kalsnavas pamatskolas direktora amatā.
– Tas ir ļoti apsveicami, ka skola tepat mums kaimiņos ir tikusi pie sava direktora. Es nekad neesmu ticējis "laimes lāčiem", kas nāk no malas, jo vislabāk jau pašu cilvēki zina savas skolas specifiku, – pauda Madonas novada domes deputāts, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Grandāns.
Madonas novada domes deputāts, sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Andris Sakne interesējās par skolēnu savlaicīgu nokļūšanu skolā, tran-
sporta nodrošinājumu un vai arī šobrīd no Pļaviņām brauc autobuss uz Aivieksti, lai bērnus vestu uz Pļaviņu vidusskolu. Deputāts arī vēlējās zināt, kāds ir potenciālās direktores skatījums uz individuālo pieeju katram bērnam un iespēju skolā palielināt skolēnu skaitu.
– Transports tiek nodrošināts, un arī bērni no Aiviekstes uz Jaunkalsnavu pirms mācību stundām tiek atvesti laikus, bet uz Pļaviņām neviens vests netiek. To, cik zinu, nodrošina paši vecāki. Lai palielinātu skolēnu skaitu, noteikti ir jāuzlabo sadarbība ar vecākiem, lai tas, ko piedzīvojām vienā gadā, kad no vienas klases pēkšņi tika izņemti septiņi bērni no vienpadsmit, vairs neatkārtotos. Arī šādā situācijā sarunās ar vecākiem jāskaidro, kāpēc tiek pieņemti tādi lēmumi: jāiedziļinās, jāanalizē un jādomā, ko skolā vajag labot, lai tas vairs nebūtu jāpiedzīvo. Priecē, ka daži bērni atgriežas, – atzina Sarmīte Kukāre­-Vorslova.
Viņa neslēpa, ka ir par mazajām lauku skolām: – Tajās iespējams īstenot individuālo pieeju katram skolēnam, lai viņš skolā justos labi, kā arī nodrošināt atgriezenisko saiti. Pēc paveiktā uzdevuma mēs varam pieiet pie katra bērna un izskaidrot, kas viņam izdevās un pie kā vēl būtu jāpiestrādā. Mazās lauku skolas šai ziņā ir ideāla vieta tādiem bērniem, kuri varbūt lielā pūlī nejūtas labi. Jau pagājušajā gadā sākām izmantot e-klasi, lai papildus mutiskam uzaicinājumam arī tajā aicinātu apmeklēt konsultācijas tajos priekšmetos, kas sagādā grūtības. Individuālajā pieejā mūsu skolai ir jau labas iestrādes.
Jāpiebilst, ka dome uzdeva pašvaldības izpilddirektoram ar šā gada 25. augustu slēgt darba līgumu ar S. Kukāri-Vorslavu.

25.08.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px