Lai, tuvojoties jaunajam mācību gadam, veiksmīgi varētu darboties Madonas novada pedagoģiski medicīniskā komisija, 29. jūlija domes sēdē tika pieņemts lēmums apstiprināt komisiju līdzšinējā sastāvā.
Tomēr jau tobrīd deputāte Valda Kļaviņa iezīmēja problēmu, ka komisijā nepieciešams ārsts, sakarā ar līdzšinējās speciālistes cienījamo vecumu.
26. augusta domes sēdē tika veikti grozījumi pieņemtajā lēmumā, un komisijā veikta redakcija 1.5. apakšpunktā – „Andis Audže – SIA „Madonas slimnīca" sertificēts ārsts, neirologs".
Pedagoģiski medicīniskās komisijas sastāvā turpina darboties: Vineta Bormane – komisijas vadītāja, Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas speciālās izglītības pedagogs; Inese Vaniņa – Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas izglītības psihologs; Līga Bērtiņa – Dzelzavas speciālās pamatskolas pamatizglītības skolotāja speciālajā izglītībā; Ilona Dzene – Dzelzavas speciālās pamatskolas logopēde, pamatizglītības skolotāja speciālajā izglītībā.
Tāpat arī tika apstiprināts pedagoģiski medicīniskās komisijas nolikums.
Saistībā ar Administratīvi teritoriālo reformu un notikušajām izmaiņām arī Madonas novada pedagoģiski medicīniskās komisijas sastāvā atbilstoši normatīvajiem aktiem ir izstrādāts Madonas novada pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas nolikuma projekts.
No tā izriet, ka komisija darbojas saskaņā ar attiecīgo likumdošanu. Komisija savas kompetences ietvaros sniedz atzinumu par pirmsskolas izglītības programmu vai atbilstošāko speciālo pirmsskolas izglītības programmu, speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem, smagiem garīgās attīstības vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, mācīšanās traucējumiem, valodas traucējumiem vai garīgās veselības traucējumiem no 1. līdz 4. klasei, vispārējās pamatizglītības programmu no 1. līdz 4. klasei, kā arī par ilgstoši slimojošu izglītojamo izglītošanās nepieciešamību dzīvesvietā no 1. līdz 12. klasei pašvaldības izglītības iestādēs reģistrētajiem izglītojamajiem.
7.09.2021.