Līdz valsts simtgades izskaņai vairs tikai dažas dienas. Jauno – 2019. – gadu Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris aicina sagaidīt Madonā, Saieta laukumā, kur 31. decembrī pulksten 24 notiks tradicionālais svētku salūts (pulcēšanās no pulksten 23.30). Sarunā viņš sola, ka tas būs tikpat krāšņs kā 18. novembrī – Latvijas 100. dzimšanas dienā.
– Salūts, kā jau katru gadu, pilsētas centrālajā laukumā, protams, būs, pie tam līdzvērtīgs valsts simtgades svētku uguņošanai. Krāšņās ugunspuķes jau tradicionāli uzvīsies virs bijušās Madonas tipogrāfijas jumta, kuras ēka tagad ir pašvaldības īpašums. Pēc tam būs diskotēka visām paaudzēm ar populārāko latviešu un pasaules mūziku, bet pirms salūta varēs noklausīties arī Ministru prezidenta uzrunu. Degs arī ugunskurs, un tiks iedegtas lāpas. Daži to varbūt jau uztver kā sava veida rutīnu, bet jaunu riteni jau neizgudrosi. Tas ir ļoti labs variants, kad pie ugunskura varēs arī pasildīties, kas, it īpaši aukstā laikā, nav mazsvarīgi. Katrā ziņā tie, kuri vēlēsies, Jauno gadu kopā varēs sagaidīt Saieta laukumā, – pastāstīja Guntis Ķeveris.
Vaicāts, vai gadumijā, līdzīgi kā 18. novembrī, būs arī pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu vadītāju videosveicieni, Madonas pilsētas pārvaldnieks atklāja, ka par svētku uzrunu ir vienošanās ar Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču.
– Lielais videoekrāns, pateicoties vietējiem uzņēmējiem, ir salabots, tas atkal darbojas, un to ļoti labi var izmantot arī uzrunām svētkos, – atzina Guntis Ķeveris.
Kā katru gadu, gatavojoties Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanai, Madonas pilsētā ir padomāts par svētku noformējumu. Šogad atjaunota Madonas pilsētas galvenās egles rota Saieta laukumā, tās noformējumā izmantotas spilgtākas krāsas, dominē zaļie, sarkanie un zilie toņi; visi rotājumi ir iegādāti no jauna. Ziemassvētku noskaņās pirmo reizi izrotāts jaunais bērnu rotaļu laukums Upes skvērā. Jaunums ir arī 3D Ziemassvētku egle ar spoguļeglītēm strūklakas vietā netālu no bibliotēkas, tāpat zvaigznes 3D formātā Zābera un Rīgas ielas krustojumā. Tā bijusi Madonas novada pašvaldības ainavu arhitektes Agneses Silupas ideja. Jāpiebilst, ka tas viņai padodas ļoti labi – izdomāt, kāds noformējums labāk iederēsies Madonas pilsētā.
– Šos dekorus izgatavoja pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki. Svarīgi, lai ideja būtu izlikta arī „uz papīra" ar vajadzīgajiem izmēriem. Mums ir ļoti labs metinātājs, kas var visu izlocīt un izgatavot tā, kā to iecerējusi idejas autore. Tas, ka dekorus veidojam paši, mums ļauj ietaupīt līdzekļus. Pērkot rūpnieciskos ražojumus, tie izmaksātu vismaz divreiz dārgāk, – atklāja Guntis Ķeveris.
Pilsētā ir izvietots arī svētku noformējums no iepriekšējiem gadiem (tiesa, nedaudz pielabots), kas turpina priecēt gan Saieta laukumā, gan pie Blaumaņa pieminekļa, gan J. Norviļa Madonas mūzikas skolas, gan pie lūgšanu kapelas un citviet.
– Noformējot pilsētu Ziemassvētku un Jaungada rotās, centāmies to padarīt krāšņāku ar domu, ka vajag kaut ko arī pamainīt, lai pārsteigtu un cilvēkiem patiktu. Vislielākās izmaiņas piedzīvoja lielā Ziemassvētku egle Saieta laukumā, taču pēc gadiem pieciem, kad iepriekšējo gadu noformējums būs nedaudz piemirsies, tajā atkal varēsim sakārt lielās bumbas un zvaigznes, tāpat citus gaišos toņos jau izmantotos rotājumus un dekorus, nekur tie nav pazuduši, – atzīmēja Guntis Ķeveris.
Ziemassvētku laikā un sagaidot Jauno gadu, viņš aicina ikdienas steigā labāk izprast vienam otru, apzināties, ka mēs visi dzīvojam vienā pilsētā un nevienam jau nav viegli.
Viņa vēlējums visiem Madonas pilsētas un novada iedzīvotājiem – sapratni, saticību, veselību un sapņu piepildījumu!
28.12.2018.