Ērgļu sociālās aprūpes centra (SAC) līdzšinējās vadītājas Ievas Dūdumas darba attiecības beidzās vakar, tādēļ 18. janvāra finanšu un attīstības komitejas un domes ārkārtas sēdē Madonas novada pašvaldības dome lēma par jaunas iestādes vadītājas iecelšanu. Vienbalsīgi amatā tika apstiprināta ērglēniete Jana Bukovska.
Kā atklāja deputāts, sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Andris Sakne, uz izsludināto amata konkursu bija pieteikušies 10 pretendenti, no kuriem uz komitejas sēdi tika virzītas sešas kandidatūras, vienai no sava pieteikuma tomēr atsakoties. Izvērtējot piecas kandidātes, ar lielu punktu pārsvaru un balsu vairākumu amatam tālāk virzīta Jana Bukovska.
– Mana līdzšinējā darba pieredze vairāk vai mazāk saistīta ar bijušo Ērgļu arodvidusskolu, kas vēlāk pārtapa par Priekuļu tehnikumu. Tur nostrādāju 15 gadu, pēdējos 8 gadus biju dienesta viesnīcas vadītāja. Manā pārraudzībā bija 8 darbinieki, 120 iemītnieki, pārziņā bija dažādu saimniecisko jautājumu kārtošana, higiēnisko normatīvu ievērošana un izpilde, sagatavoju darba plānus, uzdevumus, algu aprēķinus, atbildēju par viesnīcas iemītniekiem, par viņu brīvā laika pavadīšanu, rakstīju arī projektus, tos realizēju, lai uzlabotu dienesta viesnīcas sadzīvi. Paralēli vadīju arī NVA apmācības kursus. Kad tehnikumu likvidēja, mājās auklēju trešo bērniņu un paralēli nodarbojos ar nelielu privāto uzņēmējdarbību – ar nekustamo īpašumu apsaimniekošanu, kur joprojām esmu valdes locekle un īpašniece. Nu bērns uzsācis bērnudārza gaitas, varu droši un pilnvērtīgi atgriezties darba vidē. Vēlos kļūt par Ērgļu SAC vadītāju, jo darbs man šķiet saistošs un paveicams, – ar sevi komitejas sēdē deputātus iepazīstināja Jana Bukovska. Viņa minēja, ka vīzija jaunajā amatā ir nodrošināt iemītniekiem labvēlīgus, ērtus un draudzīgus apstākļus, par prioritāti izvirzot cilvēka un viņa vajadzību apmierināšanu. – Lai iemītnieki, kas dzīvo sociālās aprūpes namā, justos kā mājās – aprūpēti, droši, laimīgi, lai dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi ar cieņpilnu aprūpi un komfortu. Lai šo vīziju nodrošinātu, par prioritāti izvirzīju divus galvenos mērķus – nodrošināt kvalitatīvu sociālo aprūpi, kas ir orientēta uz konkrētu klientu, un kvalitatīvu medicīnisko aprūpi, kam vairāk gribētu pievērst uzmanību, medicīnas māsu pieejamībai, sadarbībai ar ģimenes ārstu un šai speciālistu komandai, kas aprūpē klientu, – pauda Jana Bukovska.
Kā darbinieku vadītāja viņa izteica vēlmi kolektīvā ienākt harmoniski, sākumā iepazīstot esošo darba vidi, ko plāno paveikt, ēnojot darbiniekus – tā redzot ikdienas gaitu, attieksmi, darba vidi, infrastruktūru, dokumentāciju, ko veic. – Sākumā jāpaskata, kāds ir budžets šim gadam. Ņemot vērā, ka ir dažāds cenu pieaugums, gan par elektrību, gan degvielu, gribu pārskatīt pozīcijas, cik tās ir reālas un atbilstošas. Noteikti kā vadītājas uzdevums būs sekot līdzi materiālajai bāzei, meklēt sadarbības partnerus, atbalstīt darbiniekus ar dažādu kvalifikācijas līmeņu celšanu un kursiem, lai veidotu šo darbu pēc iespējas efektīvāku un labāku, – primāros darba uzdevumus minēja pretendente.
Viņa apstiprināja, ka neplāno brucināt ierasto kārtību, kas pastāv Ērgļu SAC, bet gan apzināt iespējamās problēmas, tās risināt, lai uzlabotu apstākļus iemītniekiem un darba vidi – darbiniekiem.
Deputāts Aivis Masaļskis pauda savu atbalstu Janas Bukovskas kandidatūrai Ērgļu SAC vadītājas amatā, jo ērglēnieti zinot jau daudzus gadus – kā ļoti kārtīgu un apzinīgu darba darītāju. – Viņai ir gan zināšanas, gan prasmes, gan pieredze ļoti līdzīga darba veikšanai. Un kādas jaunas lietas noteikti spēs apgūt, – pretendenti uzteica Aivis Masaļskis.
Sandra Maksimova vērsa uzmanību uz to, ka pretendentes CV minēts arī hostelis Ērgļos, tādēļ deputāte vēlējās zināt, kā to visu plāno apvienot.
Jana Bukovska skaidroja, ka privātajā uzņēmējdarbībā darbs šobrīd ir nelielā apjomā, turklāt notiek attālināti. Savukārt hostelis pamatā darbojas tikai vasaras periodā, kad tur tiek izīrētas telpas kūdras purva darbiniekiem no Uzbekistānas. Attiecīgi šī darbošanās paralēli netraucēšot viņai veikt tiešos darba pienākumus.
Madonas novada pašvaldības dome vienbalsīgi nolēma apstiprināt Janu Bukovsku Ērgļu SAC vadītājas amatā ar šā gada 21. janvāri.
21.01.2022.