Madonas katoļu draudze tika lūgusi Madonas novada pašvaldību atbalstīt 24. decembra Ziemassvētku dievkalpojuma rīkošanu Madonas pilsētas kultūras namā, atbrīvojot draudzi no telpu nomas maksas.
21. decembra komitejas sēdē vecākais speciālists kultūras jomā Aigars Noviks informēja pašvaldību, ka aprēķinātie neieņemtie ienākumi par Madonas pilsētas kultūras nama telpu nomu sastāda 257 eiro.
Deputāte Vita Robalte jautāja, vai draudzei nav sava draudzes nama, uz ko tika skaidrots, ka baznīca esot pārāk maza, lai visu draudzi varētu pulcināt uz Ziemassvētku dievkalpojumu. Šāda iemesla dēļ lūgta iespēja organizēt dievkalpojumu kultūras namā.
Dalīts viedoklis par to bija arī deputātei Sandrai Maksimovai. Uz viņas uzdoto jautājumu jau kultūras un sporta komitejas sēdē – cik liela ir draudze – netika atbildēts arī finanšu komitejas sēdē. Tāpat viņa pauda neizpratni par dievkalpojuma rīkošanu kultūras namā, ja reiz ir baznīca.
Aigars Noviks piebilda, ka kultūras nama zāles ietilpība ļauj pulcēt līdz 200 personām „zaļajā režīmā", lēmumprojekts arī paredz Madonas kultūras namam slēgt vienošanos ar Madonas katoļu draudzi par epidemioloģisko drošības pasākumu ievērošanu.
Kā to raksturoja domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs – tas ir domes deputātu lēmums, vai atbalstīt baznīcu šāda pasākuma rīkošanā pilsētas kultūras namā. Ar balsu vairākumu un diviem „atturas" (Vita Robalte, Sandra Maksimova) sagatavotais lēmumprojekts tika atbalstīts.
28.12.2021.