Madonas novada pašvaldības dome ārkārtas sēdē 21. aprīlī izskatīja jautājumu par dāvinājuma pieņemšanu Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma papildināšanai.
Mākslinieks Māris Čačka dāvina muzejam 5 gleznas 6000 eiro vērtībā, kuras būtiski papildinās muzejā esošo laikmetīgās mākslas darbu kolekciju. Mākslinieka darbu šobrīd krājumā nav, bet muzeja darbība paredz komplektēt un saglabāt novadnieku darbus. Mākslinieks Māris Čačka ir dzimis Varakļānos 1976. gadā, šobrīd ir Daugavpils pašvaldības iestādes „Marka Rotko mākslas centrs" direktors.
Darbi ir radīti pēdējo 2 gadu laikā Latvijā, klasiskā formā. Gleznas ir krāsaini augstspiedumi uz audekla, izmantojot grafikas tehniskos slāņu klāšanas paņēmienus, monotipijas gleznieciski grafiskos mazgājumus un atslāņošanu. Cilvēks un cilvēciskais ir pamattēmas mākslinieciskajam galarezultātam kompozīcijās. Sava veida autora dienasgrāmata, piezīmes par cilvēkiem, kas ir tepat līdzās. Grafiķis un gleznotājs savdabīgi sapludinājis grafikas izteiksmes līdzekļus ar glezniecības paņēmieniem, lai veidotu savus, īpašos lielformāta gleznu dialogus.
Dome nolēma uzdot Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam pieņemt no mākslinieka Māra Čačkas dāvinājumu (ziedojumu) – 5 gleznas 6000 eiro vērtībā, kuras būtiski papildinās muzejā esošo laikmetīgās mākslas darbu kolekciju, kā arī uzdot Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktorei nodrošināt dāvinājuma līguma slēgšanu ar mākslinieku Māri Čačku, ievērojot likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 14. panta otro un trešo daļu.
28.04.2020.