Madonas novada pašvaldībā izstrādāti noteikumi, kas turpmāk dos iespēju pašvaldībā nodarbinātajiem droši ziņot par pārkāpumiem, ko novērojuši, veicot darba pienākumus, vienlaikus saglabājot personisko drošību.
Auditore Lana Saulone februāra finanšu un attīstības komitejas sēdē deputātus informēja, ka pirmais solis ir apstiprināt izstrādātos noteikumus "Par iekšējo trauksmes celšanas sistēmu Madonas novada pašvaldībā". To mērķis ir veicināt, lai sabiedrība tiktu informēta par dažādiem pārkāpumiem un tiktu nodrošināta trauksmes sistēmas izveide un darbība, kā arī to personu, kuri ceļ trauksmi, pienācīga aizsardzība. Iekšējā trauksmes sistēma paredzēta pašvaldības darbiniekiem, kuriem tādējādi tiks dota iespēja informēt darba devēju par pārkāpumiem, kurus darbinieki novēro, veicot darba pienākumus.
– Bez tam šie noteikumi ir arī domāti tiem iesaistītajiem darbiniekiem, kuri nestrādā uz darba līguma pamata, bet, teiksim, ir pieņemti darbā uz uzņēmumu līguma pamata. Attiecībā uz trauksmes celšanas sistēmu noteikumi noteic kārtību, kādā veidā tiek izvērtēts trauksmes cēlēja ziņojums, kā tālāk ziņojums tiek izvērtēts un atzīta trauksmes celšanas atbilstība/neatbilstība, un kādā veidā ziņojums tiek izskatīts. Noteikumos arī noteikts, ka atbildīgā persona par trauksmes celšanu Madonas novada pašvaldībā ir iekšējais auditors; prombūtnes laikā viņu aizvieto jurists. Pieminams tas, ka Madonas novada pašvaldības mājaslapā būs informācija – īsumā par pašu trauksmes sistēmas esamību un arī atbildīgās personas kontaktinformācija, kā arī tiks publicēta trauksmes ziņojuma veidlapa, – skaidroja Lana Saulone.
28. februāra domes sēdē vienbalsīgi tika apstiprināti noteikumi "Par iekšējo trauksmes celšanas sistēmu Madonas novada pašvaldībā", kas stājušies spēkā ar 2023. gada 1. martu.
3.03.2023.