25. novembra domes sēdē tika skatīts jautājums par Madonas novada pašvaldības dalību Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā pēc administratīvi teritoriālās reformas.
Kā pausts lēmumprojektā, Madonas novada pašvaldībā saņemts Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aicinājums, kurā sniegta informācija, ka pirms administratīvi teritoriālās reformas Madonas, Lubānas, Ērgļu un Cesvaines novada pašvaldības bija Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla dalībnieces. Katra pašvaldība (Madonas, Lubānas, Ērgļu un Cesvaines novads) bija deleģējusi koordinatoru, kura atbildībā bija Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) kritēriju izpilde attiecīgajā pašvaldībā. Pašvaldību koordinatori regulāri ir piedalījušies SPKC organizētajās apmācībās, semināros, pieredzes apmaiņas braucienos, ieguvuši jaunas zināšanas un pieredzi veselības veicināšanas darba organizēšanā pašvaldībā. Koordinatori ir pieredzējuši, zinoši, kompetenti eksperti, kas aktīvi darbojas veselības veicināšanas jomā pašvaldībās.
Ņemot vērā teritoriālo reformu, kas paredz pārņemt attiecīgi apvienoto pašvaldību saistības, tādējādi nodrošinot pašvaldību darbības nepārtrauktību un pēctecību, lai arī turpmāk varētu sekmēt labās prakses piemēru, pieredzes un ideju apmaiņu starp pašvaldībām, atbalstīt pašvaldības un sniegt tām metodoloģisku atbalstu dažādu sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumu risināšanā lokālā līmenī un paaugstināt pašvaldību darbinieku izglītotību sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumos.
Lai atbalstītu pašvaldības to autonomās funkcijas – iedzīvotāju veselīga dzīvesveida un sporta veicināšana – veikšanai, kā arī sekmētu Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2014.-2020. gadam mērķu sasniegšanu, SPKC 2014. gadā izveidoja NVPT, kurā līdz 2020. gada beigām bija iesaistījušās 113 pašvaldības. Dalība NVPT ir brīvprātīga un bezmaksas. Tā ir kustība, kurā var iesaistīties visas pašvaldības, kuras vēlas veiksmīgāk darboties veselības veicināšanas jomā, izpildot noteiktus kritērijus saistībā ar veselības veicināšanu.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma turpināt dalību Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā. Tāpat nolemts izveidot starpsektoru vadības komisiju turpmākai NVPT kritēriju īstenošanas uzraudzībai domes sociālo un veselības jautājumu komitejas 9 locekļu sastāvā. Noteikt Madonas sociālā dienesta projektu sagatavošanas un ieviešanas speciālisti Ingu Ramani kā galveno koordinatoru par NVPT kritēriju izpildi Madonas novada pašvaldībā un noteikt, ka viņa ir atbildīga par Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla pasākumu īstenošanu. Domes priekšsēdētāja vietnieku Artūru Čačku nolemts noteikt kā politisko amatpersonu, kurš ir atbildīgs par Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla pasākumu īstenošanu.
15.12.2021.