Aptuveni nedēļu pie sienas uz divstāvu ēkas, kas atrodas pie Karjera ezera, piestiprināta zīme, kas vēsta — „Bīstami dzīvībai!”. Sociālo tīklu vietnes Facebook „Madonas INFO grupā” komentāru sadaļā izskanējušas kritiskas piezīmes ar norādi — ja reiz ēka ir tik sliktā stāvoklī, jādomā par tās demontāžu. Citi pauž viedokli, ka cilvēku un dzīvnieku drošībai būtu jāaiztaisa durvis un logi.
Sazinoties ar šī objekta īpašnieci Līgu Vāveri, noskaidroju – drošības apsvērumu dēļ ēkas logi un durvis jau bijuši aiztaisīti, bet vandaļi īsā laikā parūpējās par to, lai ieguldītais darbs tiktu izpostīts.
Līga Vāvere sarunā ar „Staru" stāsta: – Galvenais vēstījums, kas būtu jāsaprot, ir tieši tas, ka ēkā nedrīkst ienākt un atrasties, jo tas ir dzīvībai bīstami! Daudzus komentētājus mudina izteikties fakts, ka par ienākšanu objektā bez atļaujas tiks piemērots naudassods, taču tas cilvēkus savā veidā disciplinē. Izlasot šo brīdinājumu, pirmajā brīdī visi saķer galvu un domā: „Kādas šausmas!" Ir tādi, kas brīnās: „Kas tad tur ir tik vērtīgs?" Uz šādiem komentāriem es pat nereaģēju, jo doma tam ir pavisam cita. Ja notiks kāda nelaime, jaunieši cits citu pagrūdīs, tas var būt bīstami. Lai gan manas tiešās atbildības par to nav, es kā ēkas/zemes īpašniece skaitīšos līdzatbildīga, ja nebūšu norādījusi, ka ēkā nedrīkst ienākt. Lai gan tam būtu jābūt pašam par sevi skaidram – logu nav, durvju nav – kāpēc jāiet iekšā? Taču cilvēki domā citādāk – ja nav nolīgta apsardze, atslēga pie durvīm nav piekārta, tas nozīmē, ka var piegānīt kā pašvaldības, tā privāto īpašumu un darīt, ko grib, lai gan paši neko nav ieguldījuši un nespēj novērtēt cita darbu. Ir skaidrs, ka pieaugušie ēkā neuzturas, tur nāk jaunieši un bērni, kuri „pavelkas" līdzi lielākajiem.
Līga no Valsts policijas saņēmusi ierakstītu vēstuli ar norādījumu, ka vajag atrast risinājumu, kā ierobežot un nepieļaut personu uzturēšanos objektā. – Vairākas reizes uz šo vietu tika izsaukta policija, bet personīgi es to nedarīju. Tātad to izdarīja trešā persona, kas varbūt dzirdēja klaigas vai saucienus pēc palīdzības. Šī nav apdzīvota vieta, bet gan publiska, jo turpat blakus atrodas Karjera ezers. Ceļš uz peldvietu te bijis gadiem ilgi, pa to var braukt ar riteņiem, iet kājām, taču mašīnu kustība jau labu laiku ierobežota – šim transportam ceļš ir slēgts. Man bija jāreaģē uz policijas norādījumu. Loģiski, ka apsardzi es objektam nenorīkošu, žogu apkārt arī nelikšu. Logi un durvis ir bijuši „aizsisti", taču viss tika izlauzts vienas nedēļas laikā. Sapratu, ka šis nebūs ilgtermiņa risinājums, jo tāds ir mūsdienu laikmets – otra darbu neviens neciena. Ja redz, ka kaut kur ir aizvērtas durvis vai logi, vajag izlauzt un apskatīties, – uzsver Līga.
19.08.2025.