Pagaidām nekas neliecina, ka arī Madonas novada pašvaldībā drīzumā varētu uzsākt darbu iedzīvotāju konsultatīvās padomes. Pēc diskusijām pavasarī un rudenī atkal ir iestājies klusums, bet citur tās jau darbojas, un nu Bauskas novadā izveidotas pirmās divas iedzīvotāju padomes — Bārbeles un Stelpes pagastā.
Kā ziņo aģentūra LETA, Bārbeles tautas namā 16. janvārī notika sapulce, kurā pašvaldība aicināja iedzīvotājus iesaistīties Bārbeles pagasta iedzīvotāju padomes veidošanā. Padomē ievēlēti 10 iedzīvotāji.
Savukārt 17. janvārī Stelpes pagasta iedzīvotāju padomē ievēlēti septiņi iedzīvotāji.
Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika pauda prieku par iedzīvotāju atsaucību un ieinteresētību: "Katrā sanāksmē piedalījās ap 20 iedzīvotājiem, kas šādai pilnīgi jaunai iniciatīvai ir labs starts. Kopīgi vēl daudz mācīsimies abas puses – gan pašvaldība, gan iedzīvotāji. Šīs kopsanāksmes bija laba iespēja pārrunāt iedzīvotājiem interesējošās aktualitātes un diskutēt par turpmākās sadarbības iespējām."
Pēc iedzīvotāju padomju ievēlēšanas visās 12 teritorijās, kur tās janvārī izsludinātas, padomes locekļiem tiks organizēta kopīga tikšanās ar Bauskas novada pašvaldības vadības komandu, lai pārrunātu turpmāko sadarbību, veicinātu savstarpēju kontaktu apmaiņu un tīklošanos.
Iedzīvotāju padomes ir konsultatīvas pašvaldības institūcijas. Pašvaldību likums paredz, ka iedzīvotāju padomes tiek veidotas, lai nodrošinātu vietējo kopienu iedzīvotāju interešu pārstāvību un pašvaldības teritorijas attīstību, veicinot iedzīvotāju savstarpējo sadarbību un saskaņotu rīcību kopējam labumam.
Padome izskata no pašvaldības funkcijām izrietošus jautājumus, kas skar padomes darbības teritorijas iedzīvotāju intereses, un iesniedz lēmumu projektus izskatīšanai domē. Domei ir pienākums noskaidrot padomes viedokli, pirms lēmumu pieņemšanas par izmaiņām šajā pantā minēto pašvaldības funkciju izpildes kārtībā, ja tās var skart padomes darbības teritorijas iedzīvotāju intereses.
23.01.2024.