Februāra domes sēdē tika skatīts jautājums par Madonas novada pašvaldības investīciju projekta „Autoceļš Sarkaņu pagastmāja-Biksēre posms no īpašuma „Lejieši" līdz valsts autoceļam P37" īstenošanu un aizņēmuma ņemšanu.
Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājs Sandis Kalniņš deputātus informēja, ka šis tā saucamais Biksēres autoceļš ir viens no noslogotākajiem un reizē arī tehniski kritiskākajiem ceļiem Sarkaņu pagastā. – Lai to risinātu, jau 2020. gadā uzsākām ceļa pārbūves projekta izstrādi, kurā paredzēts atrisināt lietusūdens novadīšanu, kas ceļu arī ir sabrucinājis, kā arī atjaunot asfaltēto virskārtu. No šī projekta iegūs gan vietējie iedzīvotāji, jo šis ceļa posms ir noslogots, gan arī blakusesošie uzņēmēji, kas ir bijuši klātesoši pie šī projekta sapulces, izstrādes. Projekta risinājumi ir pakārtoti loģistikas transporta manevrēšanai un novietnei tādā veidā, lai netraucētu ikdienas transporta plūsmu šajā posmā. Projektam ir augsta gatavības pakāpe. Sagatavots būvprojekts, saņemta būvatļauja, noslēgusies iepirkuma procedūra, un zināmas visas izmaksas. Projektu plānots finansēt ar aizņēmumu Valsts kasē, tā saucamo „kovida kredītu", – pauda Sandis Kalniņš.
Madonas novada pašvaldības dome vienbalsīgi nolēma apstiprināt investīciju projekta kopējo summu 162 390,53 eiro apmērā. Pašvaldības līdzfinansējums 29 458,58 eiro, Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomi lūgt atbalstīt aizņēmuma ņemšanu 132 931,95 eiro apmērā Valsts kasē uz 20 gadiem. Aizņēmumu izņemt un apgūt 2022. gadā.
23.03.2022.