Deputāti izskatīja sagatavoto lēmumprojektu par šā gada 24. februāra lēmuma Nr. 143 "Par Ērgļu pagasta SIA "ŪDAS" prasījuma tiesību pret parādniekiem pārņemšanu" atcelšanu.
Ar iepriekšminēto lēmumu pašvaldība nolēma, ka no Ērgļu pagasta SIA "ŪDAS" reorganizācijas procesa ietvaros sagatavojamās slēguma bilances sastādīšanas dienas pašvaldība no kapitālsabiedrības pārņem tās prasījuma tiesības pret kapitālsabiedrības parādniekiem, kas radušās līdz kapitālsabiedrības pastāvēšanas pēdējai dienai. Ar minēto lēmumu netika nolemts, ka pašvaldība kapitālsabiedrības prasījuma tiesības pret tās parādniekiem pārņem, par tām samaksājot atlīdzību kapitālsabiedrībai. Kapitālsabiedrības reorganizācijas procesā kapitālsabiedrība ir pieprasījusi pašvaldībai kapitālsabiedrības prasījuma tiesības pret tās parādniekiem pārņemt, par tām samaksājot atlīdzību. Ņemot vērā, ka pašvaldība sākotnēji nebija paredzējusi kapitālsabiedrības prasījuma tiesības pret tās parādniekiem pārņemt, par tām samaksājot atlīdzību, kā arī pašvaldībai saistošā Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 1. pantā noteikto, ka "šā likuma mērķis ir panākt, lai publiskas personas finanšu līdzekļi un manta tiktu izmantota likumīgi un atbilstoši iedzīvotāju interesēm, novērst to izšķērdēšanu un nelietderīgu izmantošanu, kā arī ierobežot valsts amatpersonu korupciju," ir nepieciešams atcelt 2022. gada 24. februāra pašvaldības domes lēmumu Nr. 143.
22. novembra finanšu un attīstības komitejas sēdē domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls skaidroja, ka, uzsākot kapitālsabiedrību reorganizāciju klāt pienākušajos novados, deputāti konceptuāli nolēmuši pārņemošās kapitālsabiedrības atbrīvot no iepriekšējiem klientu parādiem, tā vietā šīs parādsaistības pārņemot uz pašvaldību.
– Lubānas gadījumā tas veiksmīgi izdevās, pie Ērgļu kapitālsabiedrības "ŪDAS" reorganizācijas SIA "ŪDAS" grāmatvedība, kas ir ārpakalpojums, ieņēma stingru pozīciju, ka šādu darījumu viņi neatbalsta. Respektīvi, parādsaistībām jāpāriet uz pārņemošo uzņēmumu. Parādsaistības pāries uz "Madonas ūdeni", un tad tālāk lemsim, ko mēs ar to darām, – vai pārņemam uz sevi ar pamatkapitāla samazināšanu, vai "Madonas ūdens" to iekasēs, ar norunu, ka iekasētā nauda jāatgriež Ērgļu ūdenssaimniecības infrastruktūrā, tas būs mūsu lēmums. Bet šobrīd jāatceļ iepriekšējais lēmums, – būtību skaidroja Aigars Šķēls, deputātiem arī nobalsojot par domes lēmuma Nr. 143 "Par Ērgļu pagasta SIA "ŪDAS" prasījuma tiesību pret parādniekiem pārņemšanu" atcelšanu.
13.12.2022.