Madonas novada domes kārtējā sēdē 31. martā tika izskatīts jautājums par krīzes skarto uzņēmumu atbrīvošanu no nomas maksas.
Tas tika darīts ar mērķi mazināt vīrusa „Covid-19" izplatību ierobežojošo pasākumu negatīvo ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un nodrošināt atbalstu Madonas novada komersantiem ārkārtas situācijas laikā.
Dome nolēma atbrīvot komersantus – juridiskas personas un saimnieciskās darbības veicējus – no maksas par Madonas novada pašvaldības vai tās kapitālsabiedrību telpu nomu ārkārtējās situācijas laikā.
Atbrīvojums tiek piemērots uz noteiktu laika periodu, sākot ar ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīdi – 2020. gada 12. martu – līdz ārkārtējās situācijas beigām, bet ne ilgāk kā līdz dienai, kad spēku zaudē likums „Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar „Covid-19" izplatību".
07.04.2020.